понедељак, 3. јануар 2022.

Partizan - Zadar 103-72

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Druga 100-tka u ovoj sezoni, prva na Jadranu i na domaćem terenu za ubedljivu pobedu na početku nove godine. Odlično smo otvorili utakmicu, brzo došli do 12-2 zahvaljujući Zagoru, ali su gosti uzvratili serijom 10-0, pa smo do sledeće dvocifrene prednosti čekali do sredine druge deonice (31-21). Do poluvremena smo razliku povećali za poen (43-32), a Zadrani su se koliko-toliko držali sve do finiša 3/4 kada smo počeli da se sve više odlepljujemo, da bi do kraja rival bio ispraćen kući sa ubedljivim porazom. Zagor odigrao kapitenski, nekoliko puta se bacao za loptu i donosio energiju celom timu, Balša odlično iskoristio minutažu u drugom poluvremenu da popuni sve statističke kolone, Rodi se vratio nakon povrede i odigrao jednu od najboljih partija od dolaska u klub, a Matijas se na lep način predstavio navijačima. Da je odigrao još koji minut, sigurno bi upisao i dabl-dabl na svom debiju, a ovako samo su ga 2 skoka delila do toga. Sa klupe jedino nisu ulazili Jam i Dangubić, Dule je u civilu bodrio saigrače, a Trifa nije ni bio u hali (bar ga ja nisam video). Idemo dalje, već za 2 dana dočekujemo Split, vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 11, Punter 8, LeDay 5, Zagorac 17, Avramović 10, Koprivica 17, Dangubić, Smailagić 10, Moore 9, Glas 5, Lessort 11, Madar.