субота, 7. новембар 2020.

Partizan - Zadar 78-63

Sašo je debitovao pobedom, i to ubedljivom mada nije bilo lako kao što to rezultat pokazuje. Tek u finišu treće deonice prvi put smo došli do dvocifrene prednosti, gosti su ponovo pripretili na početku poslednje četvrtine, a onda je Gorda vezao 2 trojke i više im nismo dozvolili da nam se rezultatski približe. Naš odličan šut za 3 u drugom poluvremenu doneo nam je rutinsku završnicu, ali brine loš učinak pod košem, i to protiv prosečne ekipe kao što je Zadar. Mika je utakmicu završio ranije zbog 5 ličnih grešaka, od toga čak 4 u napadu, nije postigao nijedan koš i nema sumnje da mu je ovo bila najlošija partija od dolaska. A pre samo par mečeva činilo se da mu je forma u usponu. Ubica je odlično otvorio utakmicu, pogodio sve šuteve ali jedan igrač nije bio dovoljan da se na startu stekne opipljivija prednost. Na prvi mali odmor smo otišli sa rezultatom 19-16, a na poluvreme sa samo 38-34. Ni veliki broj ofanzivnih skokova nije nam doneo veću razliku, pa smo se u nastavku oslonili na šut spolja, što se ispostavilo kao pametna odluka. Markus večeras nije bio šuterski raspoložen ali je imao najviše asistencija, Raši je jedan skok falio do dvocifrenog broja uhvaćenih lopti, a Nidža je pružio nešto efikasnu partiju za svoje standarde iako ni on nije briljirao. Njegov prezimenjak i Angola jedini nisu ulazili sa klupe. Idemo dalje, sledi gostovanje Veneciji  u sredu i prvi veliki ispit za novog trenera. Nadamo se da će ga uspešno položiti. Volim Partizan!

Partizan: Mika, Miller-McIntyre 5, Zagorac 8, Paige 4, Dangubić 15, Gordić 11, S.Janković, Angola, Veličković 10, N.Janković 15, Thomas 8, Trifunović 2.