уторак, 24. новембар 2020.

Partizan - C.zvezda 85-86

Utakmicu su odlučila dva detalja: očajan šut za 3 i situacija u samom finišu prvog poluvremena kada smo, prvo primili trojku a onda izgubili loptu na izvođenju i primili još jednu uz zvuk sirene. I umesto -4, ili u najgorem slučaju -7, na veliki odmor smo bili u dvocifrenom zaostatku (40-50). I pored toga imali smo napad za pobedu, Kodi je hteo da bude heroj ali je promašio poslednji šut a mogao je da asistira Markusu ili Gordi. Mogao je i da ide na polaganje ali se odlučio da baci flouter koji nije prošao kroz obruč. Kao i većinu mečeva ove sezone i ovaj smo otvorili loše. Već u 1/4 smo im dozvolili da se odlepe (7-19) i ostavljali im otvorene pozicije sa distance koje su pogađali i tako sticali samopouzdanje. Ulaskom Mozlija dobili smo veliku energiju pa smo došli do serije od 8-0 i podnošljivog minusa na prvom malom odmoru (19-22). U drugu deonicu smo ušli mnogo bolje, preokrenuli rezultat (33-30), ali je onda usledio pad i već opisan katastrofalan završetak poluvremena. Protivnik je u 3/4 ponovo došao do veće razlike (43-56), ali se nismo predavali i pred odlučujuću četvrtinu smanjili zaostatak (65-74). Sve do sredine 4/4 nismo uspevali da još više priđemo a onda je razlika počela polako da se topi. Zagor je ubacio trojku 30 sekundi pre kraja za 85-86, odbranili smo njihov poslednji napad ali ne i da poentiramo u našem. Šteta. Bez Ogija, Mike i Ubice, imali smo šansu da nastavimo pobednički niz ali smo je ispustili. Jednostavno, naših 7 igrača nije moglo protiv njihove cele klupe. I pored polomljenog nosa, Markus je tražio da igra i to bez maske ali ni njega nije hteo šut, mada nije puno ni pokušavao van linije 6.75. Mozli i Raša odigrali fajterski, pokupili najviše lopti i podelili po 3 banane. Poseban respekt za Rašu koji nije ni sekund odmarao sve do 3 minuta pre kraja. I Zagor je bio borben ali je imao problema sa ličnim greškama. Kodi je puno solirao u napadu, i da nije bio odličan sa penala (11/11), bio bi jedan od glavnih krivaca za poraz. Ni Gorda se večeras nije proslavio, ali je bar ubacio našu jedinu trojku u prvom poluvremenu i bio prvi asistent. Nidža nije puno igrao, Trifa još manje. Idemo dalje, sledi reprezentativna pauza, prilika da Sašo još bolje utrenira ekipu, i da se konačno kompletiramo. Bićemo jači i za Alija koji je juče doputovao u Beograd. Prvu narednu utakmicu igramo protiv Mornara u Baru. Volim Partizan!

Partizan: Miller-McIntyre 15, Zagorac 12, Paige 6, Dangubić 8, Gordić 9, S.Janković, Veličković, N.Janković 3, Thomas 19, Trifunović, Mosley 13.