четвртак, 19. новембар 2020.

Partizan - Huventud 78-75

Očigledno je da sa Huventudom uvek moramo da igramo neizvesne završnice bez obzira koliko veliku prednost ostvarimo tokom utakmice. Danas ni +14 nije bilo dovoljno za rutinsku pobedu, ponovo smo dozvolili protivniku da nas stigne, čak i da dođe u priliku za totalni preokret. To su uspeli u Badaloni a, na sreću, na našem parketu se to nije desilo. Španci su bolje otvorili meč, nismo uspeli ni jednom da povedemo u 1/4, ali ni oni da se odlepe pa je na prvom malom odmoru na semaforu stajalo 18-19. Već na startu druge deonice pravimo seriju 7-0, preuzimamo vođstvo i na poluvreme odlazimo sa +8 (41-33) iako smo ubacili samo jednu trojku. U nastavku smo kontrolisali rezultat, stekli dvocifrenu razliku i pred odlučujuću četvrtinu imali najveću prednost večeras (63-49). A onda se desio neshvatljiv pad, razlika je počela da se polako topi, da bi na kraju strahovali za pobedu sve do poslednjih sekundi. Možda je Gorda trebao da bude u igri u tim trenucima, osim što je bio raspoložen za igru dosta je smireniji od Korija što puno znači kada se lomi utakmica. Na kraju ostaje žal što poslednji napad nismo bolje odigrali i pobedili sa većom razlikom nego oni u Španiji jer se lako može desiti da i to odlučuje o prolasku u drugi krug i plasmanu na tabeli ukoliko budemo imali isti skor. Ipak, najvažnije je da smo dobili, potvrdili onu pobedu od pre 2 dana i još više popravili atmosferu u timu. Očekivano, Gorda je ovaj put bio odličan, tako iskusan igrač ne može da odigra loše dve utakmice zaredom. Raša nije čekao poslednju deonicu kao protiv Uniksa da počne da igra već je to radio tokom većeg dela susreta. Markus nije uspeo da ponovi onaj šuterski šou od prekjuče ali nije bio nezapažen, a potezi utakmice bila su Mozlijeva dva brutalna zakucavanja, posebno ono drugo. Ubica igrao samo prvih 5 minuta i više nije ulazio zbog problema sa leđima, a Mika je propustio i ovaj duel. Idemo dalje, sledeću igramo u ponedeljak, ponovo na istom mestu ali meč ABA lige. Volim Partizan!

Partizan: Miller-McIntyre 13, Zagorac 7, Paige 8, Dangubić 10, Gordić 16, S.Janković, Veličković, N.Janković 6, Thomas 11, Trifunović 1, Mosley 6.