субота, 14. новембар 2020.

Cibona - Partizan 75-82

Jesmo pobedili ali igra nije bila zadovoljavajuća, naprotiv. Kada dozvoliš da te jedna prosečna ekipa kao što je Cibona okrene nakon laganih +15 (33-48) na 60-55 onda znaš da nisi dobro obavio posao. Iznenađenje su sprečili Gorda, Markus i Nidža koji su nam vratili +15 u poslednjoj deonici (65-80) i kada domaćini nije mogao da dođe do poena više od 7 minuta. Ni ta velika serija nije bila plod neke naše odlične odbrane već nepreciznost protivničkih igrača koji su promašili nekoliko otvorenih šuteva van linije 6,75. I na ovom meču dominacija u skoku (44-20) nije nam donela kontrolu rezultata pa smo do trijumfa došli puno teže nego što se očekivalo. Nidža je upisao prvi dabl-dabl u sezoni, dobar je bio i sa penala (5/6), Gorda nije bio šuterski raspoložen ali je imao dvocifren broj asistencija. Mika jako loš u odbrani, pri tom je opet završio utakmicu ranije zbog 5.ličnih grešaka. Kodi u vidnom padu forme ali više od toga brine njegova nezainteresovanost za dešavanja na terenu i što ne postoji nikakva energija u njegovoj igri a na poziciji je na kojoj treba da diktira naš ritam. Zagor primetan samo u prvoj deonici, Raša dobar u prvom poluvremenu ali u drugom se utopio u sivilo celog tima kada je Cibona pravila preokret, a nakon 4.lične, više nije ni ulazio u igru do kraja. Trifa nije igrao puno, dok je i ovu utakmicu standardni dvojac presedeo na klupi. Piše se pobeda, ali mora ovo mnogo, mnogo bolje ako hoćemo da osvojimo neki trofej. Slede 3 utakmice kod kuće, prva je protiv Uniksa u utorak. Volim Partizan!

Partizan: Mika 8, Miller-McIntyre 5, Zagorac 6, Paige 16, Dangubić 13, Gordić 6, S.Janković, Angola, Veličković 2, N.Janković 15, Thomas 11, Trifunović.