среда, 15. јануар 2020.

Trento - Partizan 58-83

Crno-bela rapsodija u Italiji! Impresivan trijumf u gostima pa je pobeda u Areni protiv Virtusa dobila na još većem značaju. Protivnik večeras nije imao nikakve šanse protiv raspoložene Trinkijeve čete. Od samog starta smo vodili i kontrolisali rezultat, Trento nijednom nije bio u vođstvu, a samo su jednom bili u egalu (2-2). Iz četvrtine u četvrtinu razlika se povećavala, i već na poluvremenu je bila teško dostižna (28-47). Uspešno smo zaustavili njihovog najboljeg igrača Đentileja što je još više uticalo na samopouzdanje celog domaćeg tima, a dodatni vetar u leđa stizao je sa tribina odakle su naši navijači pomogli igračima da se osećaju kao kod kuće. Markus je opet bio raspoložen, protivnik može da mu bude zahvalan što nije uzeo više šuteva. Jedino u čemu smo bili loši su slobodna bacanja, ali to nije imalo nikakav uticaj na igru i rezultat. Zbog virusa nije igrao Redži pa je mali Trifa dobio dobru minutažu, a debitovao je Mekadu i pokazao da će biti ozbiljno pojačanje. Sjajno smo otvorili top 16 fazu Evrokupa, veliki korak za prolazak i ove grupe mogli bi da napravimo na sledećem gostovanju u Turskoj, ali pre toga nas čeka bitan meč u ABA ligi. Očekuje se nastavak pobedničke serije. Volim Partizan!

Partizan: Walden 5, Zagorac 11, Paige 11, Gordić 3, McAdoo 4, Jaramaz 9, Veličković 3, Birčević 8, Janković 9, Thomas 9, Trifunović 9, Mosley 2.