недеља, 12. јануар 2020.

Partizan - Cedevita Olimpija 96-95

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Ogijevom trojkom uz zvuk sirene došli smo do važne pobede, odbranili domači teren i zaseli na čelo tabele. Sa pravom su se svi pribojavali ove utakmice, što zbog istrošenosti protiv Virtusa pre samo 3 dana, što zbog neugodnog protivnika. Nije nam bilo dovoljno ni +12 (81-69) pred start poslednje deonice da rutinski dobijemo, morao je Hičkok da se umeša i režira još jedan triler. Na našu sreću, ovaj je bio sa hepi endom. Od starta se videlo da će ovo biti otvoren meč sa dosta poena. Prva četvrtina je pripala gostima (23-25), a obe ekipe su zabeležille po par serija - naša najveća je bila 8-0, a njihova 9-0. Već na početku druge, Cedevita Olimpija je došla do svoje najveće prednosti večeras (23-30), zatim i do 27-34, a onda su Ogi i Gorda inicirali preokret, dok nam je vođstvo doneo Kori postigavši poslednjih 8 poena za lepu prednost na poluvremenu (55-47). Rezultat smo kontrolisali i u nastavku, raspucali su se Raša i Markus, i izgledalo je da neće biti nikakve neizvesnosti. Čak je izgledalo da ćemo lako nadmašiti i njihovih +16 iz Ljubljane. A onda je usledio pad u igri, gosti su počeli da pogađaju i hvataju svoje retke promašaje, nervoza se uvukla u naše redove i dobili smo neizvesnu završnicu. Ostalo je 17 sekundi do kraja kada je protivnik došao do prednosti (93-95), a samo 5 kada je Gorda promašio trojku. Ogi je uspeo da se izbori u skoku za novu šansu, a fauliran je kada je na semaforu stajalo manje od jedne sekunde, tačnije 0,8. A onda je usledio šut za pobedu koji će se gledati nekoliko dana, sve do narednog meča. A on je na programu u sredu kada ćemo gostovati u Trentu i gde ćemo pokušati da dođemo do prvog brejka u top 16 fazi Evrokupa. Videćemo da li će tada debitovati Mekadu, večeras je bodrio nove saigrače pored terena, a društvo mu je pravio Žanis. Nakon 7 vezanih trijumfa kod kuće, vreme je za pobedu na strani. Volim Partizan!

Partizan: Walden 10, Zagorac 14, Paige 11, Gordić 9, Jaramaz 16, Veličković, Birčević 3, Redding 4, Janković 10, Thomas 12, Trifunović, Mosley 7.