четвртак, 9. јануар 2020.

Partizan - Virtus 99-81

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Prvi favorit Evrokupa nije imao nikakve šanse večeras u krcatoj Areni, a kako smo igrali, isto bi prošli i mnogi evroligaši. Od samog početka, energija sa tribina prenela se na teren, protivnik je vrlo brzo upao u mašinu iz koje više nije mogao da se izvuče. Čak je i dobro prošao jer je izbegao 100-tku koju svi već upisali još pre početka poslednje deonice. Već na poluvremenu je bilo +20, a ubacili smo čak 62 poena! Ubica je sjajno otvorio utakmicu i tako upalio mašinu, a onda je trio Kori-Markus-Gorda počeo nemilosrdno da zatrpava koš nemoćnih gostiju iz svih pozicija. Igrali smo odlično u odbrani, bukvalno im nismo dali da dišu, a Mozli je sa par bacanja po parketu dodatno raspalio atmosferu i povećao buku u dvorani. Sve što je protivnik uspeo da uradi je da pripreti serijom 9-0 na početku 3/4, ali brzo smo vratili prednost sa poluvremena i rutinski kontrolisali rezultat do kraja. Neverovatno je da se samo Raša nije upisao, nije puno ni šutirao, a samo mali Trifa nije dobio šansu sa klupe. Sale legenda je dočekan kako dolikuje, ovacije nisu prestajale nekoliko minuta, a uručen mu je poklon dres, i na bimu je prikazan kratak film sa podsećanjem na najlepši deo njegove igračke karijere tj. kad je nosio sveti dres. Velika pobeda, a način na koji je ostvarena trebalo bi da nam da dodatni vetar u leđa za nastavak borbe u svim takmičenjima. Nema vremena za slavlje, već u subotu nam stiže Cedevita Olimpija, tim koji nam je naneo najveći poraz od starta sezone. Lepa prilika da im se revanširamo. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 23, Zagorac 7, Paige 19, Gordić 22, Jaramaz 5, Veličković 10, Birčević 1, Redding 7, Janković 2, Thomas, Trifunović, Mosley 3.