субота, 4. јануар 2020.

Partizan - Mornar 88-75

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Nastavak pobedničke serije i u novoj godini, i napravljena lepa uvertira pred početak top 16 Evrokupa. Start je bio neefikasan na obe strane, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u finišu prve deonice počinjemo da pravimo razliku. Šteta što je Markusova trojka sa pola terena u poslednjoj sekundi došla sa par stotinki zakašnjenja, razlika na kraju 1/4 bila bi ubedljivija od stečenih 17-11. U drugoj četvrtini smo se raspucali, prednost se povećavala, i već na poluvremenu smo imali obezbeđenu mirnu završnicu (46-29). I u nastavku smo rutinski držali protivnika na distanci, u jednom trenutku imali i večeras maksimalnih +22 (64-42), a onda je usledio pad u našoj igri što su gosti iskoristili da par puta smanje zaostatak na jednocifren broj, ali više od toga im nismo dozvolili. Markus šuterski najraspoloženiji, pratili su ga Redži, Nidža i Zagor, dok je Raša večeras podbacio u napadu, a glavni razlog što je odigrao ispod svog nivoa bile su brzo zarađene 4 lične greške. Žanis i Trifa jedini nisu ulazili sa klupe, a Ubica i Dule su odmarali ovaj put. Idemo dalje, sledi utakmica protiv Virtusa u sredu, prilika da uspešno započnemo i drugu fazu Evrokupa. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 7, Zagorac 13, Paige 19, Gordić 2, Jaramaz 6, Birčević 2, Redding 16, Janković 14, Thomas 4, Peiners, Trifunović, Mosley 5.