среда, 13. новембар 2019.

Tofaš - Partizan 82-72

Nakon Venecije, i Tofaš nam se revanširao za poraz u prvom krugu. Ako je za utehu, nismo izgubili sa većom razlikom od one koju smo mi ostvarili na svom terenu. Domaćin je zasluženo trijumfovao, vodili su bukvalno od prve sekunde pa sve do kraja, a prednost je u dobrom delu utakmice bila i dvocifrena. U prvom poluvremenu mučili smo se u napadu, pogotovo u drugoj deonici kada smo prve poene iz igre ubacili tek posle 6 i po minuta. Rezultat na poluvremenu (42-31) i nije izgledao loše s obzirom kako smo ga odigrali. Šansu za preokret imali smo u 3/4 kada smo prišli na 58-54, a onda je dosuđen faul Ubici nakon što ga je protivnički igrač udario ramenom. Na tu odluku je odreagovao Trinki, usledila je tehnička greška i serija domaćina nakon koje je definitivno ispuštena i poslednja prilika za pobedu. Do kraja utakmice vodila se borba oko beogradskih +13, a to smo odbranili zahvaljujući borbenom Mozliju. Dosta igrača je podbacilo danas, mnogo fali Kori ovom timu, nadamo se da će se uskoro vratiti na teren. O prvom centru i da ne govorim. Mali Trifa je dobio neočekivano veliku minutažu i odigrao više nego solidno. On je i prekinuo naš napadački post u 2/4 ubacivši prvu trojku posle koje su i ostali počeli nešto da pogađaju. Ovu utakmicu treba da zaboravimo već večeras i da se okrenemo narednim protivnicima. Slede dve utakmice kod kuće, prva je u nedelju u ABA ligi. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Zagorac 4, Paige 9, Gordić 15, Jaramaz 2, Miletić, Veličković 5, Birčević 11, Janković 2, Thomas 7, Peiners 1, Trifunović 7, Mosley 9.