недеља, 3. новембар 2019.

Partizan - FMP 90-85

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Dočekasmo konačno da igramo kući u ABA ligi nakon 4 uzastopna gostovanja. Iako umorni od gustog rasporeda i stalnih putovanja, uspeli smo da nanesemo prvi poraz gostima iz Železnika. Od početka pa do finiša 3/4 ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda smo pri rezultatu 55-58 napravili seriju 11-0 i pred poslednju deonicu stekli najveću prednost do tada (66-59). Ispostaviće se da je ta serija bila ključna za ovu pobedu jer protivnik, osim što je dva puta uspeo da priđe na -2, nije imao snage za nešto više. Zagor je otvorio utakmicu zakucavanjem nakon samo 4 sekunde igre, a na isti način je stavio i tačku na ovaj trijumf. FMP je dosta odmorniji, spremali su se za nas 5 dana i, kao uvek, bili veoma motivisani. Uz to, služio ih je i šut za 3 za raliku od nas, ali smo večeras dobili na iskustvo i individualni kvalitet nekoliko igrača. Raša jeste bio najefikasni, prosto je neverovatno kako izmišlja poene (neki od njih su bili i pod faulom), ali je Mozli opet odigrao vrlo bitnu ulogu i zaslužuje da ponese epitet igrača utakmice. Njegove 2 rampe u trenucima kada smo pravili seriju i u samom finišu meča, bile su veliki vetar u leđa našem timu i dodatno su razgalile publiku. Sve pohvale za ovog skromnog momka na svemu prikazanom do sada. Žanis odličan u prvom poluvremenu, a u nastavku Trinki ga je zakucao za klupu do kraja utakmice nakon dve greške u napadu. Gorda i Ogi odlični u drugom delu igre, nekoliko puta su ulazima uspešno bušili protivnika. Birča, Nidža i Markus solidni, a nisu ulazili Ubica, Arti i mali Dule. I ovaj put smo igrali bez Korija, nadamo se da će biti spreman za utorak kada dočekujemo Veneciju. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Zagorac 8, Paige 6, Gordić 15, Parakhouski, Jaramaz 10, Miletić, Veličković, Birčević 5, Janković 8, Thomas 23, Peiners 9, Mosley 6.