четвртак, 21. новембар 2019.

Partizan - Rytas 86-81

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Dva kola pre kraja obezbedili smo top 16, minimum drugo mesto u grupi, i prekinuli neuspešan niz od 3 poraza zaredom u Beogradu od večerašnjeg protivnika. Ubica je odmarao pa je Zagor preuzeo traku i u kapitenskom stilu otvorio utakmicu. Postigao je prvih 12 poena za nas, niko osim njega nije ništa ubacio sve do polovine 1/4, a Raša je bio tek drugi igrač koji je uspeo da pogodi iz igre, minut pre odlaska na prvi mali odmor. Gosti su vodili 15-21, ali smo serijom 8-0 uspeli da preuzmemo vođstvo pre početka druge deonice. Najzaslužniji za preokret bio je fantastični Mozli koji podelio 3 rampe za kratko vreme, dao potrebnu energiju ekipi i podigao atmosferu u hali. I na ovoj utakmici je bio odličan i pokazao zašto je postao ljubimac navijača. Dobro smo otvorili 2/4, produžili seriju sve do 30-21, a onda je usledio pad u igri što je protivnik iskoristio da priđe na samo poen zaostatka. Sve do 2 minuta pre poluvremena nismo uspevali da povećamo razliku, a onda smo opet zaigrali bolje pa je rezultat na poluvremenu iznosio 46-40. U nastavku smo održavali prednost od 2-7 poena, a onda smo opet dali gas u finišu deonice pa je razlika postala dvocifrena pred poslednjih 10 minuta (68-57). Najveću prednost večeras imali smo nakon 2 minuta igre u 4/4 (75-57), i tada je bilo jasno da ćemo slaviti, iako smo opet imali krizni period što su gosti iskoristili da, 3 minuta pre kraja, priđu na 79-73. Na scenu tada stupa Ogi i sa 5 vezanih peona definitivno stavlja tačku. Pobeda bi bila i ubedljivija da nismo promašili svih 6 penala u poslednjem minutu. Ali razlika nam nije bila bitna, ostvarili smo cilj, i sada mnogo lakše možemo da odigramo preostale 2 utakmice u grupi i probamo da se vratimo na čelo tabele. Pre toga, čeka nas nezgodno gostovanje u nedelju u Podgorici gde ćemo pokušati da ostanemo u pobedničkom ritmu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 3, Zagorac 17, Paige 9, Gordić 7, Jaramaz 14, Miletić, Birčević 1, Janković 6, Thomas 16, Peiners, Trifunović 3, Mosley 10.