понедељак, 27. новембар 2023.

Partizan - Borac 101-56

Ubedljiv trijumf i upisana druga 100-tka pred seriju jakih mečeva koji su pred nama. Ozbiljan pristup od starta, gosti samo jednom večeras nisu bili u zaostatku (2-2), da bi usledila naša serija od 7-0 za prvo odlepljivanje. Poslednji pokušaj da što duže ostanu u igri imali su prilikom prilaska na 15-14, ali tada vezujemo 3 trojke i više im nije bilo spasa. Do poluvremena povećavamo rezultat iz minuta u minut i već tada rešavamo pitanje pobednika (55-29). I u nastavku nismo imali milosti, u jednom trenutku je bilo i +52, pa smo lako mogli da srušimo sopstveni rekord kada je najubedljivija pobeda na Jadranu u pitanju (+60), ali to se nije desilo. Raspucao se Tristan koji je ubacio čak 6 trojki, šansu posle dužeg vremena dobio je i Balša, a videli smo i prvi put dvocifrenog Ponija. Ogi ni ovaj put nije podigao samopouzdanje, nije ni dočekao kraj zbog 5-e lične greške, a njegovi jedini poeni bili su ujedno i naši poslednji na utakmici. Bruna su 2 koša delila do prvog dabl-dabla u svetom dresu i to bi se i desilo da nije više odmarao nego igrao u drugom poluvremenu. Jedina zamerka na ovom meču je opet dozvoljen veliki broj ofanzivnih skokova protivnika, i to će ozbiljniji rivali znati da iskoriste da nas kazne, kao što već i jesu na nekim prethodnim duelima ove sezone. Zek, Nane i Frenk nisu ulazili u nastavku jer ih očekuje velika minutaža već za tri dana kada nam u goste stiže Panatinaikos koji je potrošio brdo para na pojačanja tokom leta, a među njima se našao i Matijas Lesor. On će sigurno doživeti ovacije u četvrtak, a njegov novi klub poraz. Nadamo se i povratku kapitena posle više od mesec dana. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 24, LeDay 2, Koprivica 6, Smailagić 13, Jaramaz 2, Nunnally 3, Anđušić 8, Dozier 12, Ponitka 13, Kaminsky 10, Caboclo 8.