четвртак, 16. новембар 2023.

Bajern - Partizan 94-85

Još jednom smo uspeli da izgubimo od slabijeg protivnika, i to na "domaćem" terenu i tako produžimo krizni period. Ko nije gledao utakmicu mogao je samo da baci pogled na broj skokova i da mu bude jasno ko je pobedio. Ne može se sa samo 3 uhvaćene lopte u napadu, a dozvoljenih čak 13 protivniku, pobediti nijedan klub u Evroligi, a još ako ne možeš da pogodiš ni otvorene šuteve za 3 onda nemaš šta da tražiš ni ako njima fali par bitnih igrača. Večeras smo dobro počeli, od starta bili u prednosti i već u 1/4 došli do dvocifrenog vođstva, zahvaljujući Trifi i Frenku, ali je pad počeo već u drugoj, pa je Bajern prvo poluvreme zavšio u svoju korist (53-51). U nastavku nam je trebalo 3 i po minuta da postignemo prve poene, i to sa penala, a na one iz igre smo čekali više od 6 i po, kada je Bruno brutalno zakucao. Bajern nije propustio priliku da se odlepi na 65-53 i da prednost sačuva do početka odlučujuće deonice (70-63). Kad već naše glavne strelce nije hteo šut spolja, Bruno je rešio da preuzme stvar u svoje ruke i ubaci 3 trojke koje su ujedno bile i naše jedine u drugom poluvremenu. Ali šta god bi dobro nekad uradili u napadu vrlo brzo bi prosuli u odbrani. Ipak, dva puta smo prilazili na minimalan zaostatak, poslednji put na minut i po pre kraja (86-85), ali više nismo ubacili ni koš. Mnogo igrača nam je van forme, nemaju samopouzdanja, ali ni energije, i to je jedan od glavnih problema. Bruno je na svom evroligaškom debiju bio najkorisniji igrač našeg tima, šutirao je gotovo savršeno, a uspeo je i da zalepi 2 banane. Šteta, propuštena je lepa prilika da u petak jurimo pozitivan skor i još bolji plasman na tabeli, ovako ćemo morati da dobijemo kako ne bi imali duplo više poraza od pobeda. Vidimo se u Areni da pomognemo ekipi da što pre izađe iz krize i savlada Albu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 12, Avramović 4, Smailagić 5, Jaramaz 2, Nunnally 14, Trifunović 10, Anđušić, Dozier 10, Ponitka, Kaminsky 9, Caboclo 19.