субота, 18. новембар 2023.

Partizan - Alba 89-74

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Dobili smo Albu skoro identičnim rezultatom kao i prošle sezone (88-74), a sličnost sa tim duelom je i u tome što smo ih opet slomili u trećoj deonici i što je Aleksa i tada bio najefikasniji. Da li mu ovaj protivnik jednostavno leži ili je izašao iz loše forme saznaćemo već u narednom meču. Gostima je pripala prva deonica (18-20) u kojoj su imali i +6, a kod nas su u napadu bili raspoloženi samo Frenk i Nane. U drugoj smo preokrenuli, ali ni mi nismo mogli da steknemo veću prednost od 6 poena, da bi na poluvreme otišli sa skromnih 43-40. Sve do finiša 3/4 trajala je rezultatska klackalica, tačnije do trojki Zeka, Pi Džeja i Đuše, koje su nam donele dvocifrenu prednost. U poslednjoj četvrtini smo ih rutinski održavali na pristojnoj distanci, samo dva puta su "pripretili" kada su spustili na -9, ali više od toga im nismo dopustili. Prvi trijumf sa Brunom u timu koji je opet imao odličan učinak, a šuterski raspoloženi bili su i Zek, Nane i Đuša. Pored od ranije povređenog Kevina i bolesnog Balše, večeras u ekipi nije bilo ni Smaje, takođe zbog bolesti. Nadamo se da će ozdraviti do narednog duela koji je na programu već u ponedeljak kada gostujemo u Ljubljani. Vreme je da se osvoje Stožice posle dugo, dugo vremena. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 14, Drezgić, Avramović 20, Jaramaz, Nunnally 14, Trifunović 2, Anđušić 16, Dozier 5, Ponitka 2, Kaminsky 9, Caboclo 7.