четвртак, 26. октобар 2023.

Partizan - C.zvezda 88-86

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Važan trijumf, kako na psihološkom planu tako i rezultatskom, prekinuli smo niz od 3 uzastopna poraza i popravili stanje na evroligaškoj tabeli. Furiozno smo počeli, protivnik je na prve poene čekao 4 minuta, a na Frenkovim krilima došli smo do 17-2. Ali od tada kreće i naš pad u igri, pa do prvog malog odmora dozvoljavamo gostima da istope prednost na jednocifren minus (22-13), a do poluvremena da dođu čak i do izjednačenja (42-42). Nakon Frenka, u drugoj deonici se probudio i Ogi i pružio svoju najbolju partiju od povratka u klub. Najgore smo izgledali u 3/4, loši u odbrani i bezidejni u napadu, pa smo pred odlučujuću deonicu bili u velikom zaostatku - 53-65. Petorka koja nam je donela preokret  bila je Aleksa, Ogi, Nane, Pi Džej i Smaja, koji je igrao povređen na svoje insistiranje i to ga nije sprečilo da jednim brutalnim zakucavanjem zabeleži najatraktivniji potez večeras. Pi Džej je sa nekoliko vezanih poena probudio saigrače, trojkom nam je doneo i vođstvo posle dugo vremena (80-79), a Aleksa mu se priključio, i to na oba kraja terena. Tačku je stavio Zek, koji je ušao u finišu i mirno ubacio 4 slobodna bacanja. I kapiten je igrao povređen, nije uzeo puno šuteva, ali je pogodio 2 trojke, međutim, mnogo izgubljenih lopti su ga sklonila sa terena u završnici, kada se lomila utakmica. Biće on vrlo brzo onaj stari Kevin, niko ne sumnja u to. Balša i Tristan nisu ulazili, Trifa je igrao nepun minut, a Đušu nismo videli na terenu u drugom poluvremenu sve do poslednjih par sekundi. Šteta što mu nije priznata trojka koju je pogodio uz zvuk sirene na kraju prvog dela, zakasnio je bukvalno par stotinki. Bravo za karakter koji je pokazala ekipa, ovo će nam biti velika injekcija za nastavak sezone i rast forme iz meča u meč. Već za 4 dana igramo sa istim protivnikom, ali u ABA ligi, vidimo se opet na istom mestu da upišemo novu pobedu, verovatno rutinsku ovaj put. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 13, Avramović 14, Koprivica, Punter 8, Smailagić 9, Jaramaz 12, Nunnally 7, Trifunović, Anđušić 5, Dozier 9, Kaminsky 11.