недеља, 15. октобар 2023.

Partizan - Cibona 96-67

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Zvuči čudno kada se konstatuje da smo večeras trijumfovali teže nego pre 2 dana u Vilerbanu, iako je rezultat bio ubedljiviji, a i protivnik slabiji. Možda se i očekivalo da u meč uđemo malo opuštenije, ali se niko nije nadao da ćemo postići samo 4 poena na polovini prve deonice. O rezultatu na kraju 1/4 da i ne govorimo (16-25). Za razliku od nas, goste je služio šut spolja što im je dodatno davalo samopouzdanje, a nama unosilo nervozu. Sredinom 2/4 bili smo u najvećem zaostatku (18-33), pa je bilo krajnje vreme da se uozbiljimo. Do poluvremena smo istopili razliku (36-42), a u nastavku konačno prvi put i došli u vođstvo (46-45). Nane je pokrenuo mašinu, ubacio je par trojki, ali i razigrao Balšu koji se nazakucavao na ovoj utakmici. Sve je bilo lakše u tim trenucima, ruka se opustila, pa smo počeli da pogađamo iz svih pozicija. I u odbrani smo stisli i nismo im dozvolili ni dvocifren broj poena u poslednjih 10 minuta. Do kraja bi pukla i nova 100-tka da nije bilo onog smušenog početka, ali možda je i dobro što smo pred novu evroligašku utakmicu imali nešto teži trening kako se ne bi uspavali. Nane je opet bio prvi strelac, isporučio je isti broj poena kao i protiv Asvela, a pratili su ga Balša i Đuša. Kapiten je sačuvao municiju za narednog rivala i ne sumnjam da će postići 20+ poena. Smaja je pao posle jednog duela i ranije je završio utakmicu, nadamo se da nije ništa strašno. Ogi se vratio u tim, kao i Tristan, a Frenk je odmorio ovaj put. U utorak nam stiže Barselona, jedan od 3 kluba koji nismo pobedili prošle sezone u Evroligi, vreme je da i oni padnu. Vidimo se ponovo na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 6, LeDay 11, Avramović 8, Koprivica 15, Punter 2, Smailagić 9, Jaramaz 7, Nunnally 17, Trifunović, Anđušić 14, Dozier, Ponitka 7.