четвртак, 19. октобар 2023.

Olimpijakos - Partizan 98-94*

Nesretan poraz u Pireju nakon velike borbe, puno preokreta i produžetka. Meč smo završili sa čak 4 igrača koja su zaradila 5 ličnih grešaka (Frenk, Smaja, Pi Džej i Zek), a ionako smo igrali sa skraćenom rotacijom, pa je jasno koliko nam je svako značio. Naročito nas je zaboleo Smajin izlazak i za šta su mu svirali faulove. Prvu deonicu dobio je domaćin (28-21), sredinom druge imali su najveću prednost večeras (43-31), ali smo je prepolovili do poluvremena (49-43). A onda Smaja pali mašinu u nastavku - sa svojih 11 vezanih poena donosi nam preokret (51-54), ali i razbuđuje svoje saigrače. Na nesto manje od 2 minuta pre kraja 3/4, na semaforu je stajalo 53-67, a pred odlučujuću deonicu i dalje smo imali dvocifreni plus (59-69). Protivnik je izjednačio 2 minuta pre kraja (79-79), da bi nam Smaja u sledećem napadu svojom trećom trojkom doneo novo vođstvo. To su bili i njegovi poslednji poeni, jer je dobio 5-u ličnu minut pre kraja, a domaćin serijom 6-0 ponovo vodi posle dugo vremena. U tim trenucima sudije su dozvolile gaženje i izuvanje našeg kapitena i dodelili loptu Olimpijakosu kada smo imali napad za pobedu. Produžetak nam je doneo Nane uz zvuk sirene, a u njemu smo vodili samo na početku, da bi protivnik došao do trijumfa nakon slobodnih bacanja u finišu. Šteta, propustili smo veliku priliku da anuliramo poraz od Barselone, ali ovo moramo odmah da zaboravimo i spremimo se za naredne utakmice. Sledeća je u ponedeljak protiv Mege, vidimo se u Hali sportova. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 18, Avramović 5, Koprivica, Punter 17, Smailagić 16, Jaramaz, Nunnally 12, Trifunović, Anđušić 11, Dozier 6, Kaminsky 9.