уторак, 17. октобар 2023.

Partizan - Barselona 83-92

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Kao i porošle sezone, Barselona je slavila na našem terenu sa 9 razlike i tako nastavila pobednički niz u duelima sa nama. U odličnoj su formi što su potvrdili i večeras, kontrolisali su meč od početka do kraja i zasluženo trijumfovali. Bolje su šutirali slobodna bacanja i sa distance, imali su gomilu otvorenih pozicija, ali definitivno je presudio njihov skok u napadu. Već posle prve deonice počeli su da se odlepljuju (16-23), u drugoj smo se vratili i preokrenuli (30-29) zahvaljujući najviše Aleksi, ali je to bilo kratkog daha i ispostaviće se i naše poslednje vođstvo. Na poluvremenu smo bili na dvocifrenom zaostatku (34-44), dobro krenuli na startu drugog dela kada nam je Pi Džej doneo seriju 5-0, ali su gosti brzo uzvratili i ponovo odmakli. Kako je vreme odmicalo šanse za preokret su se smanjivale, pa nismo uspeli ni da dođemo do neizvesnije završnice. Kevina su odlično čuvali, imao je samo jedan pokušaj van linije 6.75, a završila se i njegova serija penala bez promašaja. Balša je opet odlično iskoristio dobijene minute, pogotovo one na otvaranju utakmice i to bilo najpozitivnije sa ovog susretu. Ogi neprepoznatljiv, ali mu se mora dati vreme zbog višemesečne pauze zbog povrede, ne sumnjam da će se polako vratiti i početi da pruža partije kakve smo navikli u prvom mandatu. Pohvale za Smaju koji je igrao povređen, a na žalost, Poni nije bio u mogućnosti da pomogne ekipi. Nane je i treći meč zaredom bio naš najefikasniji igrač, a pratili su ga Pi Džej i Zek. Idemo dalje, nema vremena za tugu, već prekosutra gostujemo Olimpijakosu, idemo u Pirej po pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević: LeDay 12, Avramović 11, Koprivica 8, Punter 11, Smailagić 9, Jaramaz, Nunnally 14, Trifunović, Anđušić, Dozier 13, Kaminsky 5.