уторак, 10. мај 2022.

Partizan - Budućnost 82-66

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Treći put ove sezone savladali smo Budućnost i tako poveli u polufinalnoj seriji. Pauza od 3 nedelje bez utakmica, kao i razlog tome, uticali su da lošije uđemo u meč. Gosti su bili u plusu u većem delu prve deonice, a pri rezultatu 9-12 napravili smo seriju 9-0 i prednost više nismo ispuštali do kraja. Na startu 2/4 prvi put dolazimo do dvocifrene razlike, pravimo novu seriju (11-0), a protivnik 4 minuta nije mogao da postigne koš. Zek i Kevin su briljirali u tim trenucima, a na veliki odmor odlazimo sa lepom prednošću (41-28). U nastavku smo i mi i oni krenuli neefikasno, to je trajalo pola 3/4, a zatim Budućnost posle dugo vremena dolazi do jednocifrenog zaostatka (52-45), ali smo uspešno odbili njihov nalet pred odlučujuću četvrtinu (61-49). Gosti su još jednom pripretili (61-52), ali smo brzo uzvratili sa 10-0 i došli do večeras najvećih +19 (71-52) i tako obezbedili miran finiš utakmice. Pored pomenute dvojice, odličan je bio i Matijas koga je samo skok delio do dabl-dabl učinka, a imao je i 3 rampe. I ostali su dali svoj doprinos, svi su dobili šansu, samo se Gregor nije upisao, a Rodi, Dule i Dangubić su bodrili saigrače u civilu. U nedelju je meč broj 2, idemo u Podgoricu da već tada obezbedimo finale ABA lige posle 9 godina. Volim Partizan!

Partizan: Punter 13, Vukčević 1, LeDay 19, Zagorac 4, Avramović 10, Koprivica 4, Smailagić 6, Moore 5, Glas, Lessort 11, Trifunović 7. Madar 2.