петак, 27. мај 2022.

C.zvezda - Partizan 90-76

Izgubismo...

Odigrali smo dobro samo prvu deonicu što je bilo nedovoljno za vođstvo u seriji. Džabe što smo dobro izvodili slobodna bacanja kada smo imali ogroman broj izgubljenih lopti, samo jednu ukradenu i jednocifren broj asistencija. Pri tom, niko od igrača nije bio konstantan tokom cele utakmice - Balša i Aleksa su je dobro otvorili, a onda nestali (Balša ima opravdanje jer je veći deo meča presedeo na klupi), Zatim su proigrali Zek i Jam, ali su i oni stali nakon toga. U trećoj deonici počeo je i Kevin da pogađa, a tek u poslednjoj i Dalas, i to nakon dve promašene otvorene trojke. Inače, Dalas je jedini igrač u našem timu koji je na sva 4 meča ove sezone protiv večerašnjeg protivnika ubacio dvocifren broj poena. Nadam se da će do kraja finalne serije imati veću minutažu. Na poraz je uticalo i loše otvaranje drugog poluvremena kada smo dozvolili domaćinu da napravi seriju 8-0, a prve poene iz igre smo postigli posle više od 4 minuta. Loša partija Smaje, Matijas je bio dobar samo sa penala, Zagor i Trifa bez učinka u napadu, kapiten je ranije i završio meč zbog ličnih grešaka, Gregora smo videli na parketu minut pre kraja, a jedino Tristan nije dobio šansu. Rodi, Dule i Dangubić nisu bili u protokolu. Nećemo doći do trofeja sa planiranih 3-0 u pobedama, probaćemo to da uradimo nakon 4 utakmice. Sledeći duel je u nedelju, opet u gostima, idemo po izjednačenje u seriji. Volim Partizan!

Partizan: Punter 15, Vukčević, LeDay 11, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 7, Smailagić 4, Moore 12, Glas, Lessort 9, Trifunović, Madar 8.