недеља, 29. мај 2022.

C.zvezda - Partizan 85-81

Novo iznenađenje u Pioniru, pa ćemo do titule morati dužim putem tj. nakon 5 utakmica. Ispostavilo se da nas je serija od 14-0 koju smo im dozvolili u prvoj deonici na kraju koštala novog poraza. Od tada pa sve do sredine poslednje četvrtine bili smo u rezultatskom zaostatku, par puta i dvocifrenom, a kada smo konačno i preuzimali vođstvo, oni bi uzvratili trojkom već u sledećem napadu. Iako smo odlično šutirali slobodna bacanja i na ovoj utakmici, promašivali smo ih u samoj završnici kada je svaki poen bio vrlo bitan. Kevin i Zek, naša dva najiskusnija igrača, zaradili su po tri lične već u prvom poluvremenu, a Matijas je dobio na startu drugog poluvremena dve za samo 52 sekunde, što mu je bilo ukupno četvrta. Zbog toga je morao na klupu, iako je bio jedan od zapaženijih na terenu, a zamenio ga je večeras indisponirani Smaja. Aleksa je bio najraspoloženiji, šteta za promašena 2 zicera u prvom poluvremenu. Za razliku od prve utakmice, ovaj put smo bili puno borbeniji i spremniji za tuču na terenu protiv favorizovanog protivnika, nadam se da ćemo sa takvim stavom biti i na preostale 3. U igru nisu ulazili Tristan i Gregor, Balša je igrao samo  poslednjih 11 sekundi, a ni Trifa se nije puno naigrao. Idemo dalje, naredne 2 utakmice smo mi domaćini, a prva je u sredu. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Punter 9, Vukčević, LeDay 11, Zagorac 6, Avramović 21, Koprivica, Smailagić, Moore 14, Glas, Lessort 18, Trifunović, Madar 2.