субота, 6. новембар 2021.

Partizan - FMP 74-69

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Lakše nego što to rezultat pokazuje upisana je deseta pobeda od starta sezone, sedma na Jadranu, za nastavak pobedničkog niza. Za razliku od većine mečeva kada smo imali nekoliko praznih minuta na početku, ovaj put smo krenuli sa 7-0, a vrlo brzo i 15-3. Kontrolisali smo igru i rezultat i, da im nismo dozvolili seriju od 7-0 u finišu prvog poluvremena, pobednik bi već na velikom odmoru bio rešen. Ovako, prednost od +16 se istopila na "samo" 39-30. U nastavku smo vratili tu razliku, zahvaljujući najviše Avramu, da bi u poslednjoj deonici došlo do dekoncentracije što je protivnik uspeo da iskoristi i ublaži poraz. Zek je bio najefikasniji, pratio ga je Avram, a odlične minute imali su i Balša i Trifa. Zagor i Jam su igrali manje nego obično, dok je Kevin sačuvao poene za nekog većeg rivala, a on nas očekuje već za 4 dana. Smaja nije bio u timu zbog stomačnih problema, pa je Dule dobio par minuta pod košem i iskoristio ih sasvim solidno. Sa Pionirom smo završili do sredine januara što se tiče domaćinstva, do tada Arena je ponovo naš dom. Idemo dalje, okrećemo se Evrokupu, u sredu imamo najteže gostovanje do sada a to je Andora. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 6, Punter, LeDay 18, Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 7, Dangubić 5, Miletić 4, Moore 6, Glas, Trifunović 8, Madar 1.