среда, 10. новембар 2021.

Andora - Partizan 61-60

Prvi neuspeh u takmičarskoj utakmici, i to od člana španske lige koja je najjača u Evropi, a loše odigrana 3/4 koštala nas je poraza. Znali smo da je ovo najteže gostovanje do sada, ne samo zbog nezgodnog protivnika nego i zbog putovanja. Andora nas je naskakala, a niko se nije toliko nazakucavao protiv nas i podelio nam rampi (čak 9) kao oni. Videlo se od starta da nas očekuje tvrda utakmica sa malim brojem poena. Mi smo je nešto bolje otvorili, ali je domaćin bolje zatvorio prvih 10 minuta (16-12). U drugoj deonici smo izgledali odlično, zahvaljujući ulasku Avrama i Zekovim trojkama napravili smo seriju 12-0, zatim je ona narasla i na 18-3, došli smo do dvocifrene prednosti, a do odlaska na veliki odmor rival je ublažio zaostatak (24-32). Sve što smo dobro uradili u 2/4 prosuli smo u nastavku. Duvala je promaja u našem reketu što je protivnik iskoristio da efektnim zakucavanjima poveća samopouzdanje, čak su nam se i revanširali za jednocifren broj poena pa smo ovaj put mi upisali samo 8, a u jednom trenutku su i oni imali dvocifren plus. U odlučujućoj deonici probudio se i Kevin koji nam je trojkom vratio prednost 4 i po minuta pre kraja (55-56), ali je u završnici Andora manje grešila i na kraju i slavila. Falilo nam je malo i sreće u finišu kada je Trifina trojka iscurila iz koša, a ko zna šta bi bilo da je poslednji šut uputio Kevin umesto Avrama. Zek je zabeležio dabl-dabl, Rodija smo videli samo u 1/4, ni Jam se nije puno naigrao, a kapiten i Gregor nisu ni ulazili. Idemo dalje, prekinuli smo uspešan niz u Evrokupu, ali na Jadranu želimo da nastavimo po starom. U nedelju ćemo prvi put ove sezone gostovati u Pioniru, očekujem povratak na pobednički kolosek. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 2, Punter 13, LeDay 12, Zagorac, Avramović 8, Koprivica 2, Dangubić 2, Smailagić 7, Moore 6, Glas, Trifunović 2, Madar 6.