недеља, 21. новембар 2021.

Partizan - Budućnost 75-66

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Vrlo bitan trijumf protiv nezgodnog protivnika za povratak na pobednički kolosek u ABA ligi. Kao i na utakmici u sredu, i večeras smo kontrolisali rezultat od starta, gosti nisu nijednom imali vođstvo ili bar došli do izjednačenja, a prednost je najčešće iznosila od 4-10 poena. Avram je odlično otvorio meč, ubacio 7 od naših prvih 9 poena, a bio je čovek odluke i u poslednjoj deonici kada je ukrao 2 lopte za lake koševe i izborio faul u napadu. To je dotuklo goste i više nisu imali snage za priključak. Mogli smo i ranije da rešimo pitanje pobednika, ali dvocifrenu prednost sa poluvremena (41-30) lako smo ispustili u nastavku, pa su nam opasno disali za vrat sve do sredine odlučujuće deonice. Ova pobeda dobija na značaju još više kada se zna da je izborena bez Kevinovog učinka u napadu, što dokazuje da ovaj tim ne zavisi samo od jednog igrača. Gregor je opet isporučio 3 trojke i imao vrlo bitnu ulogu, a Smaju su 3 skoka delila do novog dabl-dabl učinka. Zagor je ponovo preuzeo kapitensku traku, u tim su se vratili i Rodi i Jam, dok je Trifa ovaj put bio višak. Samo Dule nije dobio šansu sa klupe. Jam je igrao iako se videlo da i dalje ima problema sa leđima. Odmah po izlasku sa terena ukazivana mu je pomoć, a i na drugo poluvreme se pojavio kada je utakmica već bila nastavljena, pa je bilo jasno da više neće ulaziti. Sledi dvonedeljna pauza zbog reprezentacija, dosta naših igrača će imati obaveza u državnom dresu pa, osim individualnog rada, ostatak tima neće moći da ima normalne treninge narednih 10-ak dana. Sledeći meč nam je u gostima protiv Igokee, do tada će i navijači moći malo da predahnu i spreme se za još jaču podršku svom timu, koji je upisao 12 pobeda u 14 utakmica. Nije loše, zar ne? Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 3, Punter 2, LeDay 11, Zagorac 1, Avramović 17, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 20, Miletić, Moore 3, Glas 12, Madar 4.