понедељак, 15. новембар 2021.

C.zvezda - Partizan 71-56

Izgubismo....

Nakon 10 vezanih pobeda doživeli smo 2 poraza zaredom. Odigrali smo još jedan meč u kojem nas nije hteo šut, a samo su Smaja u prvom i Dalas u drugom poluvremenu uspevali da nešto pogode. Trebalo nam je više od 4 minuta da dođemo do prvih poena i to kada je protivnik poveo 7-0, što nas je koštalo da ne budemo ni dvocifreni na prvom malom odmoru (15-8). Loše smo gradili pod našim košem pa smo im dozvolili i nekoliko lakih poena nakon promašenih trojki. Na poluvremenu smo bili na -11 (32-21). U nastavku se razlika povećala na 42-25, ali smo u finišu 3/4 prišli na 45-40 i imali priliku da priđemo na -3, ali je Smaja promašio oba bacanja. Utakmica je rešena na startu odlučujuće deonice kada smo im dozvolili otvorene šuteve za 3 što su oni iskoristili da se vrlo brzo odlepe na nedostižnu prednost (65-44) i mirno privedu utakmicu kraju. Nekoliko naših igrača je odigralo najlošije ove sezone, pa su nam šanse za trijumf bile minimalne. Osim pomenute dvojice, niko nije zaslužio prelaznu ocenu, a jedino Gregor nije ulazio u igru. Koliki smo magnet za publiku najbolje se videlo večeras. Domaćin ni jednom ove sezone nije imao punu halu, iako mu u goste dolaze najjači klubovi Evrolige, a onda se pojavi Partizan i to se desi. Idemo dalje, nastavljamo da treniramo još jače. U sredu nam stiže Lijetkabelis, vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs, Punter 6, LeDay 5, Zagorac 6, Avramović 2, Koprivica 2, Dangubić 4, Smailagić 15, Moore 14, Glas, Trifunović, Madar 2.