недеља, 3. јануар 2021.

Split - Partizan 74-86

Sa samo 9 igrača u rotaciji (Markus nije ulazio, Zagor i Ali nisu ni otputovali) preskočili smo ovo gostovanje i produžili nadu da ćemo se dokopati plej-ofa. Opet smo loše počeli, trebalo je da domaćin povede 15-8 pa da počnemo da igramo. Posle serije 9-0 preuzeli smo vođstvo koje smo zadržali do odlaska na prvi mali odmor (21-24). Nidža Brka je ubacio naših prvih 6 poena i više se nije upisivao do kraja utakmice. Istina, nije puno ni igrao jer je Saša bio nezadovoljan njegovim učinkom u odbrani. Split je trojkom otvorio 2/4 za 24-24, i to će biti poslednji put da nismo bili u prednosti. Od tada pa do kraja prvog poluvremena imali smo kontrolu rezultata, razlika se kretala od 1-8 poena, a na veliki odmor smo otišli sa +6 (42-48). Ista priča i u nastavku, iako smo prvi put stekli dvocifrenu prednost (53-63), protivnik se nije predavao pa je prednost sa poluvremena ostala ista i pred odlučujuću četvrtinu (64-70). Ni u njoj Split nije uspeo ozbiljnije da pripreti, ni jednom im nismo dozvolili da priđu bliže od 6 poena, ali smo mogli mnogo ranije da stavimo tačku. Kodija ni 2 trojke u tom periodu nisu izvadile za lošu partiju danas. Trifa odličan u 3/4, Mozli nije imao veću minutažu zbog problema sa ličnim greškama a sve svoje poene je prikucavao u koš. Raša loš, i on je kao i Brka sve poene postigao u prvom poluvremenu, ali je puno više vremena proveo na terenu. Ubica i Mika solidni, a Ogi je bio ubedljivo najbolji igrač ove utakmice. Pogađao je i probijao odbranu protivnika kao prošle sezone pa se nadamo je povreda prsta prošlost i da se u potpunosti vratio u svoj ritam. Istakao se i jednom efektnom blokadom. Markus verovatno nije ulazio zbog neke povrede, valjda nije nešto ozbiljno. Pobedom smo otvorili novu godinu, a naredne subote nas čeka novo gostovanje, drugo od 3 vezana u ABA ligi. Idemo u Čačak da se osvetimo Borcu na onaj poraz na našem terenu koji je mnogo uticao na sve što nas je snašlo posle toga. Volim Partizan!

Partizan: Mika 6, Miller-McIntyre 13, Paige, Dangubić 2, Jaramaz 29, Veličković 6, Janković 6, Thomas 5, Trifunović 11, Mosley 8.