среда, 27. јануар 2021.

Lokomotiva - Partizan 74-67

Drugi vezani poraz u Evrokupu uz nešto bolju igru nego u Parizu, ali nedovoljno da se prvi put savlada Lokomotiva u gostima u međusobnim susretima. Držali smo se u 1/4 (19-17) zahvaljujući pre svih Ubici, a u drugoj smo im dozvolili da lako i bez znoja steknu dvocifrenu prednost. Pre odlaska na veliki odmor uspeli smo da ublažimo zaostatak (37-30) koji bi bio još manji da je u našem poslednjem napadu lopta bila kod bilo kog drugog osim kod onog igrača koji je taj napad završio tako što je igrao nogom(!). U nastavku se raspucao Markus pa smo uspeli da preokrenemo, ali sve što smo dobro uradili u 3/4 upropastili smo u poslednjh nekoliko sekundi. Kada se činilo da ćemo u odlučujuću deonicu ući izjednačeni, 14 sekundi pre kraja Zagor je rešio da uzme stvar u svoje ruke. Na samo par metara od sudije, ničim izazvan i bez ikakve potrebe, ramenom je udario protivničkog igrača bez lopte i poklonio domaćinu 2 laka poena i još jedan napad, a primljena trojka koja je usledila par sekundi nakon toga bilo je nešto što zaslužuje da dobije svaki tim čiji igrač uradi takvu glupost. Da sam trener, istog momenta bi za Zagora utakmica bila završena. Tih 5 primljenih poklonjenih poena, za Lokomotivu su bili dodatni vetar u leđa da dobro otvore poslednju četvrtinu, ponovo dođu do dvocifrene razlike, ranije reše pitanje pobednika i do kraja se bore samo za što veću prednost sa kojom će doći u Beograd sledeće nedelje. Osim nogometaša iz prvog poluvremena, i Mika je potvrdio da nema kvalitet za naš klub, ali ćemo morati da ga trpimo do kraja sezone. Džoš slab, kada nema Mozlija na parketu on nema koga da spoji sa obručom, a Mozli je brzo ušao u problem sa ličnim greškama pa njih dvojica i nisu puno bili zajedno na terenu. Kapiten danas najbolji, ali nažalost nismo imali još nekog igrača pred penzijom da bi pobedili Lokomotivu. Raša nije igrao zbog povrede, nadamo se da nije ništa ozbiljno i da će biti sa ekipom u subotu kada gostujemo Cedeviti Olimpiji. Volim Partizan!

Partizan: Mika 2, Zagorac 8, Paige 12, Dangubić 3, Stefanović, Jaramaz 11, Veličković 15, Perkins 3, Janković 8, Trifunović, Mosley 5.