среда, 13. јануар 2021.

Partizan - Trento 71-43

Pobedismo...

Nekada Banbergovanje, a danas Trentovanje. Nakon Pionira i Arene, Trento je pao i u Hali sportova, i to najlakše do sada. Od prvog minuta smo ušli u meč kako bi trebalo svaki put, kontrolisali rezultat koji se povećavao nakon svake deonice, pa gosti večeras nisu imali nikakve šanse. Sa ovakvim pristupom u ABA ligi mi bismo već obezbedili plej-of, a ne se opraštali od njega. Odličan debi Džoša, odmah je pokazao da će nam puno značiti u nastavku sezone. Čekali smo alej-up za Mozlija još od marta prošle godine, a videli smo ga 10-ak sekundi nakon što je novi plej ušao u igru. Nije mu puno bilo potrebno da ukapira kakvu skakačku zver ima za saigrača, valjda je to i Kodi sad konačno primetio. Pored nekoliko brutalnih zakucavanja, Mozli je lupio i 4 rampe, a evidentan je i njegov napredak sa penala. Videli smo i nestvaran rezultat jedne četvrtine (11-4 za celu 2/4!), a najlošije smo izgledali u prvoj polovini poslednje deonice kada nam je trebalo 5 minuta da postignemo poene iz igre, ali je tada pitanje pobednika odavno bilo rešeno. Raša je brzo ušao u problem sa ličnim greškama pa je veći deo prvog poluvremena presedeo na klupi. Trifa dobio priliku u samom finišu, a najstariji i najmlađi (Ubica i Lazar) nisu ulazili u igru. Bitna pobeda na startu top 16 za samopouzdanje i pred subotnje gostovanje u Podgorici. Nadamo se sa Ogijem u timu. Volim Partizan!

Partizan: Mika 4, Miller-McIntyre 9, Zagorac 5, Paige 9, Dangubić 8, Stefanović, Veličković, Perkins 11, Janković 8, Thomas 5, Trifunović, Mosley 12.