недеља, 22. децембар 2019.

Partizan - Igokea 89-73

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Još jedna rutinski dobijena utakmica, iako nam je trebalo nešto duže da slomimo oslabljenog protivnika. Po ko zna koji put ove sezone lošije otvaramo meč kod kuće, ovaj put smo prve poene upisali posle više od 3 minuta, i tako prekinuli seriju Igokee 0-7. Iako smo rezultat preokrenuli do kraja prve deonice (21-18), nismo nikako uspevali da napravimo dvocifrenu prednost već na poluvremenu pa su gosti na veliki odmor otišli sa podnošljivim minusom (44-37). Ipak, stvari su počele da dolaze na svoje mesto u finišu treće i početkom poslednje četvtine kada smo došli do nedostižne prednosti (71-53) i tako definitivno otklonili sve dileme. Igokea se ni tad nije predavala, napravili su seriju od 9-0, ali zaostatak je bio prevelik, a vremena malo da bi se zakomplikovala utakmica, pa smo do kraja opet odmakli i sačuvali prednost. Markus je bio šuterski raspoložen, ubacio je 5 trojki, a Nidža je i drugu utakmicu zaredom bio efikasan i nepromašiv sa penala. Raša je i večeras odmarao, a društvo mu je pravio Žanis. Sledi 8 dana pauze do naredne utakmice, prilika da još jače treniramo i spremimo se za osvetu Primorskoj koja nam je nanela prvi poraz u ovoj sezoni. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 12, Zagorac 9, Paige 19, Gordić 4, Jaramaz 2, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 3, Redding 8, Janković 16, Trifunović 3, Mosley 5.