понедељак, 16. децембар 2019.

Partizan - Cibona 102-66

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Druga 100-tka ove sezone, prva u derbiju ABA lige koji je danas to bio samo na papiru. Razlika u kvalitetu je velika, i to smo dokazali na terenu. Cibona se držala samo u 1/4 kada je čak i "osetnije" povela (9-16), ali stvari su onda došle na svoje mesto. Pri rezulttau 17-22 pravimo seriju 9-0, i na prvi mali odmor odlazimo sa prednošću. U drugoj deonici gosti su pretili sve do 35-33, a onda se upalila mašina što je brzo razliku napravilo dvocifrenom. Na poluvremenu je bilo +11 (49-38). Ovaj put nije bilo straha u 3/4 koju po pravilu igramo najlošije. Naprotiv, tu smo i napravili nedostižne prednost, pa je poslednja četvrtina bila čista formalnost. Tačnije, jedina neizvesnost je bila da li ćemo opet ubaciti trocifren broj poena. Kada je Markus trojkom otklonio i tu dilemu, utakmica je mogla mirno da se privede kraju. Kretanje rezultata je dalo mogućnost Trinkiju da pametno raspodeli minutažu igračima, i sačuva ih za naredne utakmice. Ubica jedini nije ulazio sa klupe, a Žanis i mali Trifa su bodrili saigrače u civilu. Markus najefikasniji, novajlija Redži sve bolji. Uspešno odrađeno prvo od 5 vezanih domaćinstva na Jadranu, sledi poslednje kolo prve faze Evrokupa u kojem ćemo ugostiti Limož u sredu. Treba i taj meč odraditi ozbiljno i pobedom ući u naredni krug. Ne sumnjam da će tako i biti. Vidimo se u opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 11, Zagorac 3, Paige 15, Gordić 1, Jaramaz 13, Miletić 5, Veličković, Birčević 12, Redding 12, Janković 12, Thomas 14, Mosley 4.