уторак, 15. октобар 2019.

Rytas - Partizan 61-66

Konačno je pao Ritas u Viljnusu! Slična utakmica kao u Veneciji, mogli smo ranije da rešimo pitanje pobednika i uđemo u mirniju završnicu, ali to ne bi ličilo na nas. Nismo dobro startovali, domaćin je počeo polako da se odlepljuje (16-9), ali probudili smo se sa ulaskom Gorde koji je odmah razigrao danas odličnog Mozlija. Na prvi mali odmor otišli smo sa minimalnim zaostatkom (18-17). Ritas je održavao prednost i u većem delu druge deonice, tačnije sve do minut i po pre kraja, a onda su Kori i Markus pogodili po trojku za preokret i naše vođstvo na poluvremenu (30-34). Ekipu je malo trgla i Trinkijeva tehnička pri rezultatu 27-23. Bolje smo otvorili u nastavku, stekli maksimalnih +9 (37-46) i imali napad za dvocifrenu razliku. Umesto toga, dozvolili smo protivniku seriju 11-0 i povratak u meč, ali zahvaljujući Gordi, pred odlučujuću četvrtinu ponovo smo imali prednost (48-50). Iako smo brzo izašli iz bonusa, Ritas je uspeo samo jednom da izjednači (52-52), i stvarno bi bilo nezasluženo da je uspeo i ovaj put da izbegne poraz. Uspeli smo da iskontrolišemo meč do kraja, ostali smireni i kad nam nije išlo u napadu, a Gorda je zaslužio da 27 sekundi pre kraja ubaci trojku koja nam je donela pobedu. Odbrana i ofanzivni skok bili su odlučujući faktor, jedino smo opet zatajili sa slobodnim bacanjima. Ne pamtim kada smo otvorili bilo koje evropsko takmičenje sa 3 pobede, a ova na terenu gde smo uvek gubili još više će podići samopouzdanje ovom timu. Markus je bio najefikasniji (postigao 4 trojke), a Mozli izdominirao u reketu. Ogi ništa nije uspeo da pogodi, Arti igrao samo na početku utakmice i to loše, Birča i Žanis nisu blistali, a Ubica, koji na prethodnim utakmicama imao veću minutažu zbog Rašinog izostanka, danas nije ni ulazio. Idemo dalje, u subotu nas čeka novo nezgodno gostovanje, ali idemo i u Bar po pobedu. Nadamo se sa Rašom u timu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 7, Zagorac 7, Paige 17, Gordić 13, Parakhouski, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević 5, Janković 4, Peiners 2, Mosley 11.