субота, 19. октобар 2019.

Mornar - Partizan 65-76

Pobedismo...

Posle pobede u Viljnusu pre 4 dana, još jedan trijumf na tradicionalno teškom gostovanju. I ovaj put je odbrana bila ključ uspeha, a i u skoku pod oba koša bili smo dominantni. Tome je dosta doprineo i Rašin povratak, koji je opet pokazao koliko znači za našu igru, iako nije imao uobičajenu minutažu jer nismo hteli da ga previše forsiramo odmah nakon pauze koju je imao zbog povrede. Trinki nije vodio ekipu zbog zdravstvenih problema (astma), pa se Japanac našao u ulozi prvog trenera. Domaćin je bolje počeo, nismo imali rešenja za Lukovića, ali im nismo dozvolili da steknu ozbiljniju prednost nakon prve deonice (20-14). To je i jedina četvrtina koju smo im prepustili, već u drugoj su stvari počele da dolaze na svoje mesto, pa na veliki odmor polako preuzimamo vođstvo (32-33). U nastavku, Mornar se dugo održavao u životu samo zahvaljujući poenima sa penala, ali je Kori u finišu 3/4 vezao 2 trojke za odlepljivanje pred odlučujući period utakmice. U poslednjih 10 minuta smo kontrolisali igru od starta, nismo im dali ni gram nade da bi mogli da nas ugroze, prednost se sve više povećavala, da bi u jednom trenutku narasla i na danas maksimalnih +15. Slobodna bacanja su nam i večeras bila loša, to se mora što pre popraviti. Treba istaći Nidžinu finu partiju u drugom poluvremenu, kao i raspucane Ogija i Markusa, bili su skoro nepogrešivi u šutu za 3. Svi igrači su ulazili u igru, a i ovaj put smo u Baru imali fantastičnu podršku sa tribina. Važna pobeda, ali ovu utakmicu treba odmah da zaboravimo jer nam već za 3 dana u goste stiže Lokomotiva, po kladionicama prvi favorit za osvajanje Evrokupa. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Walden 8, Zagorac 8, Paige 13, Gordić 5, Parakhouski 2, Jaramaz 17, Veličković, Birčević, Janković 9, Thomas 9, Peiners, Mosley 5.