среда, 30. октобар 2019.

Limož - Partizan 60-82

I dalje smo jedini tim bez poraza u Evrokupu. Više nego ubedljivo slavili smo i u Limožu, na još jednom terenu gde smo ranije napuštali teren pognutih glava. A početak meča nije to nagoveštavao. Domaćin je furiozno počeo, otvorio utakmicu serijom 8-0, a sredinom prve četvrtine došao već i do dvocifrene prednosti - 22-10! Ni posle prvog malog odmora situacija nije bila obećavajuća za nas (25-16). Ali onda se upalila mašina - Markus je počeo da pogađa, Mozli skače i deli banane, stidljivo su se priključili i ostali pa smo već do poluvremena preuzeli vođstvo (32-36). U istom ritmu bili smo i u nastavku, razlika se sve više povećavala pa je pitanje pobednika praktično bilo rešeno već nakon treće deonice (40-56). Do kraja utakmice protivniku nismo dozvolili ni da ublaži poraz. Naprotiv, odigrali smo ozbiljno bukvalno do poslednjeg napada, pa je i prednost još više narasla. Sve je iznenadila Korijeva povreda pre utakmice, možda smo zato i smušeno počeli, ali njegov izostanak se nije osetio u igri, kao ni neigranje Ubice (ostao u Beogradu) i Artija (jedini nije ulazio sa klupe). Raša najefikasniji iako je odigrao sa pola gasa, Gorda odličan, Žanis konačno pokazao neke znake života, a prve evropske minuta upisao je i mali Dule. Opet smo imali sjajnu podršku navijača, a igrači su im se zahvalili na pravi način. Idemo dalje, sledi utakmica u Pioniru protiv FMP-a (subota 20h), napadamo novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Zagorac 4, Paige 14, Gordić 13, Parakhouski, Jaramaz 8, Miletić, Birčević 4, Janković 4, Thomas 16, Painers 8, Mosley 11.