среда, 23. октобар 2019.

Partizan - Lokomotiva 80-71

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Serijom od 8-0 u poslednja 3 minuta slomili smo favorizovanog protivnika i izdvojili se na prvoj poziciji Evrokupa sa maksimalnim učinkom. U ambijentu kakav može da napravi samo najbolja košarkaška publika na svetu, prvi put smo uspeli da pobedimo Lokomotivu nakon 4 poraza, i potvrdimo da smo s pravom jedni od ozbiljnih kandidata za osvajanje ovog takmičenja. Odlični smo bili u većem delu utakmica, već u prvom poluvremenu stekli dvocifrenu prednost (35-23), a jedino smo u 3/4 dozvolili gostima da nas nadigraju i preuzmu vođstvo pred poslednju deonicu (57-58). Tome su najviše kumovale i neke sudijske odluke, pa je protivnik većinu svojih poena postigao sa penala. A onda se probudio Raša u napadu, ceo tim je zaigrao jaku odbranu i krenuli smo ponovo da pravimo razliku. Nakon odlaska na 70-61, Lokomotiva je još jednom uspela da uhvati priključak i priđe na 72-71, ali onda kreće nova, već pomenuta serija posle koje je bilo jasno ko će slaviti. Dva efektna zakucavanja Raše i Mozlija bila su šlag na tortu za kraj. Mozli opet odradio veliki posao pod oba koša, ali treba pohvaliti ceo tim na svemu prikazanom. Birča odigrao najbolje od povratka u klub, Zagor i Nidža dobri u prvom poluvremenu, Kori je dao svoj doprinos asistencijama, dok na koš gotovo nije ni gledao (šutnuo ukupno 3 puta). Gorda, Ogi i Markus odradili veliki posao. Jedino su Žanis i Arti bili nešto slabiji, ali to nije uticalo na našu igru. Ubica nije ulazio, ali je tokom cele utakmice bodrio saigrače i proslavljao svaki poen. Idemo dalje, za vikend sledi gostovanje u Ljubljani, već smo doživeli jedan poraz u Sloveniji kada nam se Primorska revanširala za poraz u Superkupu, ne smemo dozvoliti da to uradi i Cedevita Olimpija. Volim Partizan!

Partizan: Walden, Zagorac 10, Paige 7, Gordić 7, Parakhouski, Jaramaz 10, Veličković, Birčević 9, Janković 9, Thomas 16, Peiners 1, Mosley 11.