петак, 26. јануар 2024.

Partizan - Žalgiris 81-72

Vrlo važan trijumf protiv uvek nezgodnih Litvanaca i veliki podstrek za nastavak sezone. Trinki je opet dočekan ovacijama, čini se još većim nego kada je prvi put dolazio sa Bajernom. Navijači su jasno stavili do znanja svim "novinarima" koji su, nakon njegovog odlaska, svakakvim piskaranjem pokušali da nas zavade - da se to neće desiti. Opet smo loše ušli u meč, gosti pogađaju šuteve sa distance i par puta nam kradu loptu još na prenosu i brzo dolaze do dvocifrene prednosti (4-15). Pi Džej je jedini bio raspoložen, zahvaljujući njemu nisu se još više odlepili, a od 18 naših poena on je ubacio čak 15. Rezultat na prvom malom odmoru nije bio loš (22-26), a prvo izjednačenje nam donosi Zek (34-34). Isti igrač nam obezbeđuje i prvo vođstvo koje smo sačuvali do poluvremena (45-43). Iako smo se u nastavku odlepili na 55-47, prednost sa poluvremena se nije povećala pred odlučujuću deonicu (61-59), a glavni razlog su naše 3 vezane izgubljene lopte u napadu. Prve tri četvrtine nismo dobro počinjali, ali jesmo poslednju, najvažniju, i to pre svega sjajnom odbranom. Polako smo lomili protivnika, stekli velikih 73-61 i rutinski priveli utakmicu kraju. Pi Džeju se pridružio Zek koji je takođe odigrao fantastičan meč, Smaja i Frenk su se smenjivali posle svakog prekida u drugom delu - prvi je imao važnu ulogu u odbrani, a drugi u napadu, Kevin i Nane su sačuvali municiju za sledećeg protivnika, Bruno nije bio na svom nivou, dok su Aleksa i Trifa odradili svoj posao. Sa klupe nisu ulazili Balša, Ogi i Poni, a opet je isti trio (Tristan, Džej i Đuša) bio van protokola. Idemo dalje, za manje od 48 sati vraćamo se obavezama u ABA ligi, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: LeDay 21 , Avramović 7, Koprivica, Punter 8, Smailagić, Jaramaz, Nunnally 7, Trifunović 2, Dozier 23, Ponitka, Kaminsky 12, Caboclo 1.