петак, 19. јануар 2024.

Panatinaikos - Partizan 84-71

Po ko zna koji put ove sezone na gostovanjima u Evroligi najlošije smo izgledali u poslednjoj, odlučujućoj četvrtini i tako prosuli sav trud iz prethodnih tri. Loš šut sa dostance i veliki broj izgubljenih lopti koštali su nas večeras poraza u Atini, a osim Pi Džeja, niko nije bio raspoložen da nadomesti Kevinov izostanak. Poveli smo 7-12, ali domaćin pravi serijiu od 8-0. Prvih 8 i po minuta sve poene su dali Pi Džej (8) i Bruno (6) i samo se još Smaja upisao u prvoj deonici koja je završena rezultatom 18-16. Bruno je opet zaradio treću ličnu u ranoj fazi meča pa je veliki odmor za njega počeo pre ostalih igrača. PAO se odlepljuje na 40-31 jer smo par puta prodali loptu i poklonili im lake poene u kontri. Zek i Nane svoje prve koševe postižu tek u finišu prvog dela, ali su nam doneli rezultatski priključak pred odlazak na poluvreme (42-40). Ubacili smo samo 2 trojke u tom periodu, obe Pi Džej u prvih 10 minuta pa smo mogli biti zadovoljni malim zaostatkom. U nastavku su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi nakon trećeg perioda na semaforu stajalo 58-58. Odlučujuću deonicu protivnik otvara serijom 6-0, a iz bonusa smo izašli već posle 2 i po minuta. Nekoliko napada propuštamo da uhvatimo priključak,  2 trojke su nam izašle iz koša pri rezultatu 77-70 i to je bilo to. Do kraja su "zeleni" uspeli i da trijumfuju sa većom razlikom nego mi u Beogradu, pa su imali dvostruki razlog za slavlje. Trifa je večeras bio kapiten, Balša dobio šansu pre Frenka i iskoristio ju je pristojno, Poni promašio nekoliko zicera, Ogi igrao samo u 1/4 i ništa nije uspeo da pogodi, Džeju fali više odlučnosti i sportske drskosti, a ni Zek nije bio na svom nivou. Jasno da je mnogo falio Kevin, na sreću brzo se vraća na teren. Trenutno smo na skoru 11-11, treba nam serija pobeda pred finiš ligaškog dela i nadamo se da počinje već od narednog duela. U međuvremenu, čeka nas utakmica sa Megom u Areni u ponedeljak, naša pobeda se ne dovodi u pitanje. Volim Partizan!

Partizan: Smith 6, LeDay 4, Koprivica 6, Smailagić 11, Jaramaz, Nunnally 13, Trifunović 2, Anđušić 5, Dozier 16, Ponitka, Kaminsky, Caboclo 8.