уторак, 9. јануар 2024.

Fenerbahče - Partizan 91-76

I drugi put ove sezone poraženi smo u Istanbulu, i opet posle prosipanja velike prednosti. Od sjaja do očaja, tako se može opisati naša večerašnja igra. Bruno je obeležio početak meča, trojke je šutirao perfektno (3/3), pridružio mu se kapiten i njih dvojica su ubacila dvocifren broj poena već u prvoj deonici pa smo zbog toga i bili u lepom plusu (19-31). Ipak, da sve ne bude idealno u tim trenucima pobrinule su se sudije koje su Pi Džeju svirale 2 faula već u prva 3 minuta pa je rano morao na klupu. Na startu druge deonice i Bruno dobija treću ličnu, a pri rezultat 19-36 domaćin pravi seriju 8-0 i vraća se u meč. Dobre trenutke imali su i Trifa i Džej, ali je protivnik smanjio veliki zaostatak i opasno se približio. Zakuvalo se u finišu prvog poluvremena, domaćim navijačima nije bilo dovoljno koliko arbitri navlače za njihov tim, koji čak nije ni izašao iz bonusa iako su igrali mnogo agresivnije - protivnik dobija dve tehničke nakon pritiska i od strane trenera i igrača, a rezultatom na poluvremenu smo mi bili nezadovoljniji jer smo, posle +17, na veliki odmor otišli sa samo +5 (43-48). I u nastavku smo igrali u njihovom ritmu, bilo je pitanje vremena kada će preokrenuti i to se i desilo pa je na kraju 3/4 bilo 68-64. Poslednju četvrtinu otvaraju sa 4 trojke, tačnije serijom 14-0 za nedostižnih 82-64 i do kraja se igralo samo da se otalja. Zek se vratio u tim, ali se videlo da je ispao iz ritma zbog povrede, Tristan igrao samo na startu, Ogi i Poni nisu ni ulazili, a Balša je bio višak za ovo gostovanje. Idemo dalje, sad smo na skoru 10-10, a u petak nam stiže Makabi u Arenu. Upali smo u lošu seriju, vreme je da izađemo iz nje. Volim Partizan!

Partizan: Smith 11, Vukčević, LeDay 1, Punter 18, Jaramaz, Nunnally 14, Trifunović 5, Anđušić 3, Dozier 4, Ponitka, Kaminsky 7, Caboclo 13.