субота, 13. јануар 2024.

Partizan - Makabi 88-79

Još jedna nezaboravna utakmica našeg kluba i najveći povratak ikada u Evroligi. Bili smo na -24 u jednom trenutku, a na kraju slavili, zamalo i dvocifrenom razlikom. Nikad gori start ove sezone, više od 5 i po minuta smo bili bez koša, na semaforu je stajalo 0-16 kada je Bruno ubacio trojku za naše prve poene. Makabi skoro celu sezonu igra u Beogradu, ali su u prvom poluvremenu šutirali kao da su domaćini u Areni, a ne u Pioniru. Nakon prve deonice bilo je 11-29, a ništa bolje nismo izgledali ni na startu naredne. Gosti dolaze do ogromnih 15-39, Kevin je i dalje bez poena, ali sa 3 lične greške i bilo je jasno da je za njega prvo poluvreme završeno. Na krilima Pi Džeja i Nanea prilazimo na samo -12, ali primamo dve trojke i na veliki odmor odlazimo sa ozbiljnim zaostatkom (36-52). Podatak da je Makabi bolje šutirao trojke nego mi slobodna bacanja govori kako smo izgledali na terenu. U nastavku smo pronašli pravu petorku, Nane preuzima odgovornost u napadu i donosi nam prvo izjednačenje (60-60), a Zek vođstvo košem uz faul (67-64). Celu 3/4 smo odigrali bez kapitena, ali i Pi Džeja koji je bio najefikasniji u prvom delu. Trifa i Ogi su bili fantastični u odbrani, a ubacili su i neke bitne poene. Istakli su se i Smaja i Zek na oba kraja terena, kao i Bruno, pogotovo blokadama. Pred poslednjih 10 minuta bilo je nerešeno - 67-67. Odlučujuća deonica počinje našim napadom, ali i namenom Naneu, a s obzirom da mu je to bila druga nesportska, za njega je utakmica bila gotova. Do tog trenutka je bio prvi strelac i samo jedan skok mu je falio do dabl-dabl učinka. Ali to nije pokolebalo ekipu da nastavi da melje grogiranog protivnika, Pi Džej pogađa par puta sa distance, a Kevin nam svojim prvim poenima donosi velikih 80-71. Da nismo nekoliko puta prodali loptu, i to bez pokušaja šuta, mogli smo i da napadnemo onih Makabijevih +15 iz Tel Aviva i budemo bolji u međusobnom duelu, ako na kraju završimo sa istim skorom. Ali, nakon ovakvog preokreta ne treba žaliti za tim. Ostvarili smo mnogo važnu pobedu koja će nam mnogo značiti - kako rezultatski, tako i na psihološkom planu. Večeras Frenk i Balša nisu ulazili, Džej igrao par minuta na onom katastrofalnom početku, Poni ušao na kratko u finišu prvog poluvremena, a višak za ovaj duel su bili Tristan i Đuša. Idemo dalje, očekuje nas košarkaški klasik sa Cibonom u Zagrebu u ponedeljak, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Smith, LeDay 7, Koprivica, Punter 5. Smailagić 9, Jaramaz 5, Nunnally 20, Trifunović 8, Dozier 23, Ponitka, Kaminsky, Caboclo 11.