недеља, 14. јануар 2024.

Cibona - Partizan, ponedeljak 18h

Sutra gostujemo u Zagrebu u 16.kolu ABA lige. Najveća utakmica na Jadranu, košarkaški klasik sa Cibonom uvek izaziva veliko interesovanje i nema sumnje da će Draženov dom biti najispunjeniji ove sezone. Vukovi sa Tuškanca imaju skor 6-9 (kod kuće 2-3). U prvom delu sezone savladali smo ih u Beogradu 96-67, ali nije bilo tako lako kao što rezultat pokazuje. Cibosi su vodili nakon prvog poluvremena 42-36, a u jednom trenutku su imali i 15 poena razlike. Slomili smo ih tek u poslednjoj deonici koju smo dobili 29-7 i to nam je opomena za sutrašnji duel. Tada ih je sa klupe predvodio Jakša Vulić, a pre mesec dana njega je zamenio Dino Repeša. U proseku postižu 79.47 poena po meču i 9-i su najefikasniji tim lige, a mi smo i dalje prvi sa 93.67. Najkorisniji igrač im je naš bivši član Aleksandar Sani Aranitović (index 16.54) koji je u beogradskom duelu bio prvi strelac sa 21 poenom. Mi smo pre 2 dana imali veliku potrošnju na meču sa Makabijem, ali smo nekoliko igrača sačuvali za ovaj derbi. Đuša i Tristan se nisu ni skidali, Balša i Frenk nisu ulazili sa klupe, a Poni i Džej nisu puno igrali. Sigurno je da će svi oni sada dobiti priliku, a minutaža će zavisiti od kretanja rezultata. Ne bi nikog začudilo da dvojica od trija Kevin, Nane i Pi Džej budu u civilu i sačuvani za petak tj. utakmicu u Atini. Već imamo 4 poraza u ovom takmičenju, pa je kod svakog protivnika pojačana nada da će i oni uspeti da nas iznenade. Zato sutra moramo od starta da imamo ozbiljan pristup kako ne bi zakomplikovali posao koji je pred nama.

U seriji smo od 6 uzastopnih pobeda u Zagrebu, a verovatno bi bila jedna više da korona nije sprečila odigravanje susreta u poslednjem kolu u sezoni 2019/20 kada smo već obezbedili pol poziciju i bili u strašnoj formi. Ukupan skor ligaških duela je na našoj strani (10-8), ali i onih zagrebačkih susreta u plej-ofu (3-1). Evo svih rezultata po sezonama...

2004/05 Cibona - Partizan 92-77
2005/06 Cibona - Partizan 76-73
2006/07 Cibona - Partizan 82-64; Polufinale: Cibona - Partizan 76-69; Cibona - Partizan 81-87
2007/08 Cibona - Partizan 77-78; 1/4 finala: Cibona - Partizan 93-100
2008/09 Cibona - Partizan 66-58
2009/10 Cibona - Partizan 69-59; Finale: Cibona - Partizan 74-75*
2010/11 Cibona - Partizan 55-85
2011/12 Cibona - Partizan 77-83*
2012/13 Cibona - Partizan 80-72
2013/14 Cibona - Partizan 80-76
2014/15 Cibona - Partizan 64-81