понедељак, 15. јануар 2024.

Cibona - Partizan 74-87

Pobedismo....

Najveći derbi Jadrana odigran je u najpopunjenijem Draženovom domu ove sezone, ali rezultatske drame nije bilo jer smo trijumfovali sa pola gasa. Kao i u beogradskom duelu, Cibona je bolje ušla u meč, a nije pomogao ni Željkov rani tajm-aut jer je domaćin došao do dvocifrene prednosti (21-9). Ipak, do prvog malog odmora zaostatak smo istopili na 25-20 zahvaljujući Ogijevoj trojci uz zvuk sirene. Prvo vođstvo doneo nam je kapiten (29-31) sredinom druge deonice, a do kraja prvog poluvremena gledali smo rezultatsku klackalicu nakon čega je na semaforu stajalo 38-40. Smaja je za manje od 3 i po minuta zaradio 3 lične greške, pa je i ranije morao na odmor. U nastavku smo izgledali bolje i nakon Zekove trojke dolazimo do 45-55, zatim i do tada najvećih 46-59, a pred poslednjih 10 minuta opet smo bili na +10 (51-61). Pri rezultatu 53-67, Cibona serijom 10-0 prilazi na samo 63-67, ali Bruno uzima stvari u svoje ruke, vraća nam dvocifrenu prednosr i otklanja sve dileme oko pitanja pobednika. Opet smo dozvolili protivniku veliki broj ofanzivnih skokova, dok smo mi zabeležili jedan jedini za celu utakmicu. Bruno je bio prvi strelac, pratio ga je Đuša sa poenom manje, Kevin je više gledao da razigrava saigrače nego ka košu, Balša odličan, Ogi i Trifa standardno dobri, a Smaji su sudije svirale faul svaki put kad bi ušao na teren, pa nije stigao ni jednom da šutne. Tristan i Frenk nisu ulazili, a Nane i Pi Džej nisu ni doputovali u Zagreb. Idemo dalje, sledi nam gostovanje Panatinaikosu u petak, pobeda bi nam mnogo, mnogo značila za nastavak sezone. Volim Partizan!

Partizan: Smith 7, Vukčević, LeDay 10, Koprivica 10, Punter 8, Smailagić, Jaramaz 10, Trifunović 7, Anđušić 17, Ponitka, Kaminsky, Caboclo 18.