четвртак, 14. децембар 2023.

Žalgiris - Partizan 85-93

Pobedismo...

Gotovo preslikana utakmica iz prošle sezone kada smo rutinirali Žalgiris na jednom od najtežih gostovanja za sve evroligaše. Kontrola utakmice od starta, domaćin ni jednom nije bio u vođstvu, pa smo utišali dvoranu već na brzo stečenoj dvocifrenoj razlici (5-16). Prva deonica je završena rezultatom 21-29, da bi vrlo zatim došli do najvećih +16 u tim trenucima (26-42), a na poluvremenu je bilo 44-58. Kevin je pržio mrežice trojkama, pratili su ga u napadu Pi Džej, Nane i Bruno, a dobre uloge imali su i Balša i Tristan. Kevin i Pi Džej nisu izlazili iz igre u prvom delu, dok su Đuša i Poni igrali samo par sekundi. Očekivano, domaćin je krenuo agresivnije u nastavku, ponadali su se kada su prišli na 58-64, ali smo serijom 8-0 odbili taj napad i do kraja im više nismo dali priliku ni da pomisle da mogu do preokreta. Zek je bio najraspoloženiji u 3/4, sjajno je odmenio u ofanzivi kapitena, koji je prvi put otišao na zaslužen odmor nakon 32 i po minuta igre. Na 04:20 pre poslednjeg zvuka sirene na semaforu je stajao konačan rezultat iz našeg prethodnog duela (74-88). Do kraja je rezultat mogao da bude i ubedljiviji, ali je Žalgiris uspeo da dođe do časnog poraza. Kevin je bio prvi strelac tima, Pi Džej MVP utakmice, Zek i Nane su pogađali kad je bilo najvažnije tj. kad god je protivnik bio u naletu, a Bruno i Smaja su takođe dali veliki doprinos. Tristan i Đuša nisu ulazili u drugom delu, dok Ogija i malog Savu ovaj put nismo videli na parketu. Idemo dalje, sa skraćenom rotacijom ostvaren sedmi trijumf u nizu, a već prekosutra jurimo i osmi, i to u Areni protiv Budućnosti. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 4, LeDay 13, Drezgić, Koprivica 3, Punter 22, Smailagić 7, Jaramaz, Nunnally 14, Anđušić, Dozier 16, Ponitka 2, Caboclo 12.