петак, 15. децембар 2023.

Partizan - Budućnost, subota 21h

Sutra dočekujemo Budućnost u 12.kolu ABA lige. "Đetići" imaju skor kao i mi - 8-3 (u gostima 2-2), a u ovaj duel ulaze nakon ubedljivog poraza u Morači od Turk Telekoma 73-96 u Evrokupu, gde su na učinku 4-7. Dosta su izmenuli tim u odnosu na prošlu sezonu, imaju čak 9 stranaca u svojim redovima, a pre skoro mesec dana promenili su i trenera, pa ih sada vodi Andrej Žakelj umesto Petra Mijovića. U proseku postižu 83.55 poena po meču i po tome su sedmi tim lige, dok smo mi ubedljivo prvi sa 95.18. Najkorisniji igrač im je Amerikanac Colbey Ross (index 13.5), a svoju šansu sutra vide u našem umoru i kraćem rosteru. Juče smo upisali i sedmi trijumf u nizu, i to na vrlo nezgodnom gostovanju, potvrdili smo odličnu formu u kojoj se nalazimo i želimo da je održimo što duže. Kevin, Pi Džej, Zek i Nane su imali veliku minutažu u Kaunasu, pa ako im rezultat tokom meča bude dozvolio, sigurno će dobiti priliku da malo odmore. Đuša je proveo samo 3 sekunde na parketu, on će sutra sigurno dobiti dvocifren broj minuta, a videćemo da li će Ogi moći da pomogne ili se neće rizikovati sa njegovom povredom. Ono što se zna je da ćemo i ovaj put biti bez Alekse, Trife i Frenka, a da će svoje mesto na klupi ponovo dobiti mali Savo. Ovaj meč je derbi kola, mi više nemamo prava na kiks, a ako budemo imali pristup kao i na prethodnim susretima, pobednik se neće dovoditi u pitanje.

Do sada smo Budućnost dočekali 18 puta u ligaškom delu regionalne lige, skor je 14-4, plus smo ih savladali 2 puta i u plej-ofu. Evo svih rezultata po sezonama...

2020/21 Partizan - Budućnost 99-101*
2021/22 Partizan - Budućnost 75-66  Polufinale: Partizan - Budućnost 82-66; Partizan - Budućnost 101-77
2022/23 Partizan - Budućnost 106-77