понедељак, 11. децембар 2023.

Partizan - Studentski centar 99-76

Rutinski trijumf, koji je mogao da se završi i sa novom 100-tkom, ali do toga nije došlo zbog promašenog slobodnog bacanja 4 sekunde pre kraja. Ipak, ono što je obeležilo ovaj duel je nova povreda, ostali smo i bez Ogija koji je povredio skočni zglob. Nadamo se da neće dugo odsustvovati sa terena. Ozbiljan pristup od starta, a kada se to desi protivnik se ništa ne pita o dešavanju na terenu. Meč smo otvorili sa 4 trojke za 12-0 (Poni dve, Zek i Smaja po jednu), a gosti su do prvih poena došli tek posle 3 minuta. Nije bilo spuštanja gasa, pa smo već do prvog malog odmora odmakli na nedostižnih 31-13. Kada je razlika narasla na 46-20, šansu je dobio i mali Savo, prvi put u tako ranoj fazi utakmice, a do poluvremena gosti su smanjili na 53-32. Protivnik je započeo drugi deo meča serijom 9-0. A onda. je usledila Ogijeva povreda, posle koje je iznet sa terena. Do kraja treće deonice i Smaja je dobio jedan udarac u glavu, pa je i on morao na klupu, i to nakon što je vezao 2 trojke. Pred poslednjih 10 minuta rezultat na semaforu je bio 73-60. Nakon dugo vremena prednost je bila jednocifrena (73-64), ali onda ponovo počinjemo da igramo kako znamo i odlepljujemo se na veliku razliku koju smo lagano sačuvali. Smaja se vratio u igru i samo je Zek bio efikasniji od njega. Opet dobro raspoređena minutaža, Nane igrao samo u drugom poluvremenu, a municiju je sačuvao za četvrtak i gostovanje Žalgirisu. Idemo po sedmu pobedu u nizu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 6, LeDay 19, Drezgić 2, Koprivica 13, Punter 8, Smailagić 18, Jaramaz, Nunnally, Anđušić 7, Dozier 5, Ponitka 8, Caboclo 13.