среда, 20. децембар 2023.

Valensija - Partizan 67-72

Deveti trijumf u nizu, peti u Evroligi, a dobru uvertiru pred ovaj susret napravili su crno-beli veterani koji su bili ubedljivi protiv domaćina. Konačno smo srušili prokletstvo u deulu sa Valensijom nakon petog pokušaja, pa se više ne mogu hvaliti da su neporaženi protiv nas. Dobili smo ih sa njihovim najjačim oružjem - odbranom, a meč bi bi rešen mnogo ranije da im nismo dozvolili previše ofanzivnih skokova, posle kojih smo najčešće primali poene. Vodili smo od starta, protivnik je samo jednom došao do izjednačenja u tom periodu igre (12-12), a na prvom malom odmoru bilo je 14-19.  Držali smo ih na distanci sve do polovine druge deonice kada smo upali u par kriznih minuta, pa je Valensija upela prvi put da povede 30-28 i na 15-ominutnu pauzu ode sa minimalcem (34-33). Zek nije bio raspoložen u napadu u prvom poluvremenu koje je završio bez poena, ali se probudio u drugom kada je ubacio 12 od naših 20 koševa u trećoj deonici. Povukao je ekipu do velike prednosti za utakmicu sa malim brojem poena (44-53). U odlučujućih 10 minuta, Valensiju je ofanzivni skok održavao u životu, dva puta su prilazili na -2, ali su Nane, Kevin i Smaja uspevali da uzvrate kada se lomilo. Na kraju je Nane rešio utakmicu nakon okradene lopte, pa je slavlje sa velikim brojem naših navijača moglo da počne. Nane i Zek su podelili ulogu prvog strelca, pratio ih je kapiten kojem je za skok izmakao dabl-dabl, a veliku ulogu u odbrani imali su Smaja, Pi Džej i Poni. Vratio se i Frenk i pomogao koliko je mogao, Tristan i Ogi igrali samo u prvom delu, a Balša jedini nije ulazio. Bruno večaras manje zapažen nego obično, očigledno je da mu ovaj protivnik nije odgovarao, ali sledeći sigurno hoće. Za manje od 45 sati gostujemo Realu, trenutno lideru na tabeli, ali idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 14, Koprivica, Punter 13, Smailagić 4, Jaramaz, Nunnally 14, Anđušić, Dozier 9, Ponitka 5, Kaminsky 6, Caboclo 7.