четвртак, 28. децембар 2023.

Partizan - Virtus 75-77

Na žalost, nismo uspeli pobedom da zavšimo evroligašku sezonu u 2023.godini, doživeli smo treći poraz u nizu nakon veoma iscrpljujućeg duela koji je trajao više od 2 sata. Utakmica je kasnila par minuta jer je teren bio zatrpan plišanim igračkama. Navijači su se odazvali u velikom broju sjajnoj akciji kluba, pa će mnoga deca biti usrećena tokom novogodišnjih praznika. Mlako smo ušli u meč, a neke sudijske odluke dodatno su nas unervozile, pa su gosti došli do 10-19. Ipak, u finišu prve deonice Pi Džej i Nane preuzimaju odgovornost i do kraja 1/4 smanjujemo na 18-23. Pi Džej i Kevin brzo ulaze u problem sa ličnim greškama, loše izvodimo i penale, pa Virtus uspeva da se odlepi na velikih 28-41. Ali i u finišu ove deonice izgledamo bolje, pravimo seriju 8-0 i na veliki odmor odlazimo sa podnošljivih 36-41. Rezultat na poluvremenu nije bio ni loš s obzirom koliko smo imali izgubljenih lopti, da smo bili polovični na slobodnim bacanjima, da Zek nije mogao ništa da pogodi i da su nam 2 bitna igrača morala veći deo igre da presede na klupi zbog faulova. Virtus bolje otvara i drugi deo meča, pravi seriju 8-0 i ponovo dolazi do +13. Uzvraćamo serijom 9-0, opet smo im disali za vrat, a onda ostajemo bez Pi Džeja koji prvo dobija četvrtu ličnu, zatim i tehničku. Ionako smo bili u skraćenoj rotaciji i ovo je bilo veliki udarac za nastavak meča. Pred odlučujuću deonicu na semaforu je stajalo 55-60. Imali smo nekoliko napada na -4, ali smo bili brzopleti u tim trenucima, protivnik se ponovo odlepljivao, da bi smo na minut pre kraja uspeli da im priđemo na samo 72-73. Sudije su u nekoliko navrata nervirale celu halu, a pogotovo kada su propustile priliku da sviraju nameran faul gostima 5 sekundi pre kraja, kada je kapiten dobio jak udarac i jedva je bio u stanju da izvede penale. I pored toga, imali smo poslednji napad i šut za pobedu, lopta je došla do Frenka koji je promašio, pa su gosti slavili na najtežem gostovanju. Nane je bio najefikasniji, Ogi odigrao najbolje ove sezone, falili su poeni Zeka, a Kevina su tukli bukvalno ceo meč. Tristan i Poni igrali samo prvo poluvreme, Đuša drugo, dok Balša nije ni ulazio. Idemo dalje, već prekosutra igramo u Baru, prilika da pobedom zatvorimo ovu godinu, a verovatno ćemo videti i Džejov debi. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 5, Korivica, Punter 12, Jaramaz 12, Nunnally 19, Anđušić, Dozier 5, Ponitka 2, Kaminsky 10, Caboclo 10.