субота, 16. децембар 2023.

Partizan - Budućnost 96-83

Samo dva dana nakon Kaunasa čekao nas je motivisani protivnik, ali i to se moralo ozbilno odraditi i uspeli smo u tome. I nosioci tima nisu morali da se troše ceo meč što im je sigurno dobro došlo.  Budućnost je bolje ušla u utakmicu, vodila od starta, pogodila nekoliko trojki uz dominaciju u skoku i došla do dvocifrene prednosti (12-22). Uz to, Kevin je brzo zaradio dve lične, pa je većinu prve deonice presedeo na klupi. Zaostatak smo smanjili do kraja 1/4 (21-28), a jedino je Bruno bio na nivou u našem timu. Prvo vođstvo doneo nam je Nane svojom drugom trojkom (33-31) posle 3 minuta igre u drugoj deonici, koju smo započeli serijom 19-3, pa je na semaforu stajalo 40-31. Tu razliku smo sačuvali do poluvremena zahvaljujući košu Pi Džeja iza table uz zvuk sirene (50-41) i to je bez sumnje bio i potez utakmice. I nastavak je počeo u ritmu Pi Džeja koji je vezao 7 poena i doneo nam prvu dvocifrenu prednost. Bruno je bio nezaustavljiv u napadu, pogađao je iz svih situacija, par puta i uz faul, a trojke je šutirao bez greške (3/3). Pred poslednjih 10 minuta imali smo velikih 78-64. Do kraja nije bilo neizvesnosti, bilo je samo pitanje da li ćemo doći do 100-tke i kojim će se rezultatom završiti susret. Bruno je bio najefikasniji, večeras je zabeležio i svoj rekord u svetom dresu kada su poeni u pitanju, a sigurno može još da napreduje. Ogi je igrao, očigledno da je povreda zgloba prošlost, nadamo se da će mu forma i samopouzdanje polako rasti u narednom periodu. Pi Džej odličan, Nane i Tristan su dali bitan doprinos u napadu, dok je Kevin poštedeo večerašnjeg protivnika, ali sigurno neće naredne u duplom kolu Evrolige. Sa klupe nije ulazio samo mali Savo. Osma pobeda u nizu, sjajna poseta u Areni, a odata je i počast Harisu. Idemo dalje, u utorak gostujemo Valensiji protiv koje još ne znamo za pobedu, a igrali smo 4 puta. Vreme je da se i to promeni, sa ili bez Frenka u timu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 10, LeDay 12, Drezgić, Koprivica 2, Punter 7, Smailagić, Jaramaz 5, Nunnally 10, Anđušić 7, Dozier 17, Ponitka 5, Caboclo 21.