петак, 10. мај 2024.

Partizan - Budućnost 100-86

Sa ubačenom 100-tkom u majstorici plasirali smo su finale ABA lige gde ćemo braniti trofej osvojen prošle sezone. Meč je rešen u poslednjih 10 minuta, a do tada se vodila velika borba za svaki koš, loptu, skok i posed. Budućnost je bolje počela, vodili su od starta pa sve do poslednje sekunde prve deonice kada nam je Džej trojkom doneo prvo vođstvo (23-21). U drugoj smo gledali čestu promenu vođstva da bi se u finišu prvog poluvremena gosti odlepili, pogađali su iz svih pozicija pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 48-54. Protivnik je odolevao i početkom drugog poluvremena, tačnije do 53-60, kada pravimo seriju 11-0, a gosti ostaju bez svoj najboljeg igrača koji je zasluženo isključen. Ipak, sve je bilo otvoreno i nakon 3/4 jer nismo imali ozbiljniju razliku (73-71). Odlučujuću deonicu smo krenuli silovito, na  Aleksin pogon koji je imao dodatni motiv večeras jer trećeg meča ne bi ni bilo da nije u Podgorici promašio zicer uz zvuk sirene. Otvorili smo je serijom 9-0 i došli do dvocifrene prednosti koja je u jenom trenutku narasla na +19 pa je ostatak utakmice bila puka formalnost. Aleksa je bio najefikasniji, pratili su ga Kevin i Nane, odličan je bio i Džej, a važne minute imali su Smaja, Frenk i Poni. Kao i u Morači pre 3 dana, u igru nisu ulazili Trifa i Đuša, a Ogi i Balša su meč opet pratili u civilu. Finale startuje u ponedeljak, videćemo da li u Areni ili u Pioniru, očekujem lakšu seriju, da nećemo ni jednom dozvoliti iznenađenje tj. odbranu pehara u samo tri duela. Volim Partizan!