уторак, 7. мај 2024.

Budućnost - Partizan 74-73

Kao i pre 2 sezone, majstorica će odlučivati ko će od ova dva kluba ući u finale, a i tada je revanš u Morači pripao domaćinu za jedan koš. Od starta smo gledali rezultatsku klackalicu, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi u finišu prve deonice uspeli da se odlepimo na 17-23, i startu druge na 20-26. Usledili su naši prazni minuti u napadu, pre svega zbog izgubljenih lopti, što domaćin koristi da uhvati priključak i povede posle dužeg vremena (29-28). Problem je bio i Pi Džejove rane 3 lične greške, a nad njim nisu svirane dve očigledne - kada je dobio lakat u lice u odbrani i nakon postignutog koša uz prekršaj protivnika. Ali nisu se za džabe domaćini oglašavali sa nekoliko saopštenja pred ovaj duel, navodeći suđenje na prvom meču. Pri rezultatu 36-33, poslednja 2 i po minuta pravimo seriju 7-0 za vođstvo 36-40 na velikom odmoru. Iako smo bolje otvorili drugo poluvreme, Budućnost je uspela da se vrati i preuzme vođstvo što nas je uvelu u nervozu, pa smo 3/4 završili bez ijedne pogođene trojke, a domaćin sa vođstvom 62-57. Nakon namerne, a zatim i tehničke, za Frenka je meč bio završen već početkom poslednje deonice. Budućnost dolazi do najvećih 68-59 i, činilo se, totalne kontrole utakmice, ali smo se konsolidovali i malo po malo topili zaostatak. Na 10 sekundi pre kraja, na semaforu je stajalo 74-73, domaćin promašuje oba slobodna bacanja, a u poslednjem napadu, promašuje i Aleksa, i to zicer uz zvuk sirene. Ne dešava se često da ne ubacimo bar jednu trojku za poluvreme, ali to se desilo večeras. Iako je bio prvi strelac tima, kapiten nije bio šuterski raspoložen, čak je promašio i 2 penala u završnici utakmice, ali nije bilo nikog drugog sa nameštenom ručicom. Poni igrao samo u prvoj četvrtini, a u igru nisu ulazili Trifa i Đuša. Povređeni dvojac Ogi i Balša nije ni putovao za Podgoricu. U petak u Areni je odluka, ako budemo bili na nivou neće biti problema i neizvesnosti. Volim Partizan!

Partizan: Smith 5, LeDay 2 , Avramović 8, Punter 17, Smailagić 7, Nunnally 8, Trifunović, Anđušić, Dozier 10, Ponitka 3, Kaminsky 7, Caboclo 6.