среда, 15. мај 2024.

C.zvezda - Partizan 80-73

Još jedan poraz pa ćemo do nove titule na Jadranu ipak morati posle 5-e utakmice. Prve dve četvrtine bile gu gotovo preslikane iz prvog meča, malo je falilo da i njihovi rezultati budu isti (17-20 i 39-39 pre 2 dana; 17-19 i 38-38 večeras). Primili smo gomilu lakih poena, nekoliko uz dodatna bacanja, ali ne krivim igrače jer im je i za najmanji kontaknt dosuđivan faul pa su morali da se sklanjaju protivničkim igračima. Uz to, ne sećam se da je nekoj ekipi svirano toliko prekršaja u napadu kao nama. Iako smo ih ubedljivo nadskakali u tom periodu nismo bili u prednosti na poluvremenu. Ključan trenutak desio se na startu drugog dela, pri rezultatu 43-44 upadamo u seriju loših odluka na oba kraja terena, naših i sudijske trojke, protivnik vezuje 8 poena, a zatim se i odlepljuje na 59-50 nakon čega smo ih bezuspešno jurili do kraja utakmice. Džej nas je držao u tim trenucima, da nije bilo njega verovatno bi duel bio ranije rešen. Ovako, i dalje smo bili u igri pred odlučujuću deonicu (61-57). Na istom zaostatku smo bili sve do njene polovine, nakon čega je usledio naš novi pad i to je bilo to. Za razliku od prvog susreta, Nane danas ništa nije uspeo da ubaci iz igre (0/9), čak ni one otvorene šuteve, a niko drugi nije bio ni blizu njegovog prošlog učinka. Ni ovaj put Đuša i Trifa nisu dobili šansu, a povređeni Balša i Ogi su bodrili saigrače u civilu. Serija se seli u Arenu kod najbolje košarkaške publike, treći meč je na programu u nedelju kada ćemo upisati prvu od 3 vezane pobede. Volim Partizan!

Partizan: Smith 12, LeDay 11, Avramović 8, Punter 7, Smailagić 3, Nunnally 2, Trifunović, Anđušić, Dozier 11, Ponitka 4, Kaminsky 4, Caboclo 11.